گرد و غبار و گرما هوا را برای ساکنان البرازی می آورد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانآرش بهاروند احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، وضعیت جوی استان البرز را پیش بینی کرد و گفت: تحلیل الگوی نهایی. جستجو کردن به عبور امواج کم فشار در سطح میانی جو و اتصال آنها به جبهه پرفشار از ناحیه البرز مرکزی اطلاق می شود.

وی ادامه داد: در نتیجه انتظار می رود چند ساعت وزش باد شدید، غبار و غبار محلی، چند ساعت ابر، مه رقیق و افت دما در منطقه مرکزی البرز باشد.

مدیرکل هواشناسی البرز با اعلام اینکه آسمان امروز البرز صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و روند کاهش دما است، گفت: امروز بیشترین دمای این استان 38 درجه سانتیگراد و کمترین دمای هوا است. 18 درجه سانتیگراد و حداکثر باد 12 متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی، فردا کمی ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و کاهش موقت کیفیت هوا پیش بینی می شود.

بهاروند احمدی دمای هوای فردا را پیش بینی کرد و خاطرنشان کرد: فردا حداکثر 35 درجه سانتیگراد و کمینه 18 درجه سانتیگراد و سرعت باد 12 متر بر ثانیه خواهد بود.