گردشگری ورزشی باید در خبرگزاری چهارمحال و بختیاری – مهر ایران و جهان تقویت شودبه گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری شامگاه دوشنبه در نشست همفکری با روسای ادارات ورزش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان 1580 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه ورزش مصوب شده است.

وی حضور ورزشکاران در صحنه قهرمانی را دارای پیام های فراوان دانست و افزود: ورزشکاران باید کارهای غیرممکن زیادی را انجام دهند.

حیدری تلاش فراوان قهرمانان ورزش چهارمحال و بختیاری را برای رسیدن به جایگاه کنونی ورزش استان عنوان کرد و گفت: ورزشکاران برای تقویت ارزش های انسان ها ارزش قائل هستند و به رقبا و اقشار مختلف مردم احترام می گذارند.

وی فرهنگ سازی را ارتقای رتبه ملی و بین المللی ورزشکاران دانست و یادآور شد: ارتقای ورزش کشتی، برگزاری دوره های مدال آوری و توسعه فرهنگ ورزش به ویژه در حوزه های مرتبط با ورزش همگانی باید در دستور کار قرار گیرد. جوانان چهارمحال و بختیاری.

استاندار چهارمحال و بختیاری ورزشکاران را سفیران سلامت دانست و گفت: ورزشکاران پرچمدار معرفی انرژی مثبت و شعار ما می توانیم در جامعه هستند و باید از خستگی و کسالت در کار دوری کرد.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی بین چهارمحال و بختیاری تامین آب آشامیدنی سالم بود که در دولت سیزدهم به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت تا با تلاش جهادی این مشکل برطرف شود.

حیدری از لزوم بهره مندی از نیروهای انقلابی، جهادی، تحول آفرین و فعال برای اعتلای حوزه ورزش و جوانان در چهارمحال و بختیاری خبر داد و تاکید کرد: شناسایی تمامی مهارت ها و فضای ورزشی در استان برای بهره مندی از مهارت، تجهیزات و میادین ورزشی در استان. مقوله آموزش و پرورش در سپاه و آگاهی بخشی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اراده، تلاش، همفکری و همکاری مسئولان مختلف در چهارمحال و بختیاری را ضروری و زمینه ساز دستیابی به شاخص های توسعه دانست و افزود: برای اجرای پاکسازی و ساماندهی اطراف منظریه شهرکرد 1200 میلیارد ریال کار جهادی انجام شده است. که می توان از این مدل برای توسعه شاخص های ورزش و جوانان در استان استفاده شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با برکت سفر رئیس جمهور به این شهرستان احساس شده توسط بخش برگرد شهرستان کوهرنگ خاطرنشان کرد و گفت: ورزش و جوانان استان استفاده از مشارکت مردم را در طرح ها و برنامه های خود به دقت مد نظر داشته باشند.

وی یادآور شد: شورای ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری به زودی تشکیل می شود.

حیدری گفت: بهره مندی از تخصص صنعت چهارمحال و بختیاری، توان ذینفعان خوب و بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های ورزشی استان در برنامه زمان بندی است.

وی ترویج ورزش در بین اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان را ضروری دانست و گفت: چهارمحال و بختیاری ورزشکاران و مدال های زیادی دارد و باید به خواسته ها و نیازهای آنها دقت شود.

حیدری از لزوم تغییر وضعیت کارکنان در دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری خبر داد و تاکید کرد: جلوگیری از برگشت بدهی، کاهش سهم 10 میلیارد ریالی استان از اعطای مالیات در کشور، تامین اعتبارات مهم اعتبارات استان در سفر رئیس جمهور 2.5 برابر اعتبار تامین شد ابتدا تامین آب پایدار نسبت به سال گذشته، آغاز تامین آب شرب 43 روستا و فعال سازی پروژه ها از جمله دستاوردهای استان است. مسئولان دولت سیزدهم .