«کوهستان، بیصدا» آماده نمایش شد/ دغدغه هایمان را رها نکنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانفرود عوض پور کارگردان مستند «کوه خاموش» در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پایان ساخت این مستند گفت: فیلمبرداری این مستند پس از بیش از 2 مستند «کوه، خاموش» به پایان رسید. سال و در پایان مراحل دوبله و تدوین این مستند جهت شرکت در جشنوارهحقیقت سینمابه دبیر این حزب ارائه شد.

وی ادامه داد: نکته مهم در ساخت «کوه، ساکت» این است که فیلم در چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان اما به دلیل سال فیلمبرداری شده است. اولین فیلمبرداری در محل مورد نظر آغاز شد برف این اتفاق نیفتاد، بنابراین ادامه کار به زمستان سال بعد موکول می شود.

عوض پور می گوید: در حال حاضر این مستند به مدت 75 دقیقه آماده نمایش است. من در سفر کاری به لرستان با موضوع این مستند آشنا شدم و پس از بازگشت اولین پیش نویس این پروژه را تهیه و ارائه کردم. این برای آقای لشکری ​​است، پروژه را به تهیه کننده تحویل دادم و بعد از انجام قرارداد با ایشان، پروژه به مرحله تولید رسید.

وی توضیح داد: لازم به یادآوری است که وجود تهیه کننده ای مانند آقای. لشکری ​​پور در ایجاد و تکمیل این پروژه نقش داشت. زیرا بسیاری از تولیدکنندگان سعی می کنند پروژه را در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسانند. اما با خوب با توجه به شرایط فیلمبرداری این مستند، دغدغه تهیه کنندگان در انجام این پروژه، داشتن انرژی و امید بیشتر برای ساخت واقعی و مناسب «کوه خاموش» است.

این مصاحبه شونده گفت: در واقع معتقدم تهیه کنندگان حرفه ای نقش مهمی در تولید آثار متنوع و موفق دارند.

عوض پور در پایان در پاسخ به اینکه با حضور در فیلم سینمای مستند را ترک می کنم، گفت: با وجود اینکه پروانه ساخت فیلم برای پروژه است، اما انصافا فیلم مستند و کوتاه را هرگز فراموش نمی کنم. در حال حاضر موضوع تحقیق طولانی بعدی خود را انتخاب کرده ام. البته نباید فراموش کرد که سینمای حرفه ای دغدغه بسیاری از فیلمسازان است و تلاش زیادی برای ورود به سینمای حرفه ای دارند. اما رهایی از دغدغه های شما با ورود به فیلم، بخش سختی از کار هنری است و هنرمند باید همان دل را در کار خود نگه دارد.