کنگره ملی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی ایران و جهان در اردبیل به کار خود پایان داد – خبرگزاری مهربه گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که شامگاه جمعه در کاخ استانداری اردبیل برگزار شد، دبیرکل کنگره پژوهشی دانشجویان علوم سلامت گفت: از بیست و سومین کنگره به میزبانی اردبیل بیش از یک هزار و 874 مقاله ارائه شد. برای منشی ارسال شد که 717 نفر قبول شدند.

مجید ایمیسیری تصریح کرد: در این کنگره 400 مقاله در قالب تابلو پوستر و 317 مقاله در قالب پوستر و پنل الکترونیکی به مخاطبان ارائه شد.

وی یکی از برنامه های جنبی این کنگره را برگزاری 15 کارگاه ملی با حضور اساتید و پژوهشگران مطرح کشور و 18 کارگاه عنوان کرد. پانل گفتار و 9 پانل همچنین پوسترهایی در مقابل معلمان و دانش آموزان نصب شد.

دبیر کل کنگره تحقیقات علوم پزشکی افزود: 80 دانشجو به مدت هفت ماه برای آمادگی برای اجرای این کنگره ملی و بین المللی با محوریت تحقیقات علوم پزشکی تلاش کرده اند که این امر ارزش تلاش و تلاش دانشجویان و همکاری را دارد. از دانش آموزان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای برگزاری این رویداد. قدر علم را بدانیم.

ایمیسری در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: مسلم است که این کنگره در سال آینده در قالبی متفاوت و بدیع برگزار می شود و ما در خاک اردبیل تلاش کرده ایم تا روندی جدی و موثر را برای حفظ مطلوب آن فراهم کنیم. و شایستگی.فعالیت هایی با کمک اندیشمندان و پژوهشگران جوان.

مدیر اجرایی کنگره همچنین به این مراسم افزود: شاهد حضور فعال دانشجویان و مشارکت دانشجویان در اجرای این فعالیت با محوریت مهارت های پژوهشی و فناورانه بوده ایم که واقعاً نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

الهام صفرزاده گفت: علم و فناوری اساس توسعه جامعه است و بر اساس چشم انداز تعریف شده در ایران، برنامه ها و اهدافی در این زمینه به گونه ای تنظیم می شود که ایران بتواند به جایگاه علمی ویژه در منطقه دست یابد.

وی دانشگاه را منبع و مرکز تولید علم و دانش خواند و ادامه داد: حمایت از فعالیت های پژوهشی، محرک هیجان انگیزی در عرصه علمی و دانشگاهی ایجاد می کند.

مدیر اجرایی این کنگره تصریح کرد: تلاش ما در این فعالیت پژوهشی استفاده از مهارت های خاص است چرا که معتقدیم بدون تحقیق و پژوهش اهدافی که می خواهیم به آن دست یابیم توسعه علمی محقق نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این کنگره ملی و بین المللی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور فرم را انتخاب کردند. پانل سخنرانی و پانل از پوسترها و همچنین سه داور برتر دانشجو و نمایندگانی که در برگزاری این رویداد علمی و پژوهشی شرکت داشتند با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل و تقدیر شد.