کمیته داوری در اتاق اصناف اردبیل مستقر می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مسعود ناصری راد صبح جمعه در دیدار با مدیرکل زندان های دولتی استان اردبیل اظهار داشت: کمیته میانجی گری به تازگی در مجمع صنفی اردبیل با هدف کاهش موارد غیرضروری تشکیل می شود. هیئت مدیره و تسهیل امور صنفی.

وی با بیان اینکه پرداختن به مسائل جزئی نباید اتلاف وقت و غفلت از مسائل کلان بین اتحادیه ها و اتحادیه ها باشد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی در راه اندازی این کمیته می توان اقدام کرد، اتحادیه انجمن ها و انجمن ها بهتر و سریعتر اقدام کنند. سازمان امور مالیاتی در برخورد با این مشکل وضعیت بازار و بار پرونده مرجع کاهش می یابد و در صورت عدم توافق کمیته میانجی و حصول نتیجه، پرونده روانه زندان می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: باید یک گروه جداگانه با تمام مواد لازم برای کمیته داوری تهیه کنیم و 12 نفر از اعضای کمیته داوری اردبیل در قالب 2 گروه 6 نفره در اتاق اصناف حضور داشته باشند. روزانه و مرور مقالات؛ البته یک نفر به عنوان رئیس این کمیته انتخاب می شود و نظارت مستمر بر کار این کمیته خواهد بود.

ناصری راد با بیان اینکه استفاده از دستگاه های کارتخوان نباید آسیبی به این گروه وارد کند، افزود: در شرایطی که اصناف و بازاریان نیازمند استفاده از دستگاه های کارتخوان هستند، نباید از موانع و مشکلات استفاده از اصناف و بازاریان چشم پوشی کرد. .

وی گفت: در چند سال اخیر شاهد همکاری گسترده اصناف و فروشندگان در اجرای قانون نصب و راه اندازی دستگاه های کارت خوان بوده ایم اما اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه بوده که انتظار می رود رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل اعلام کرد: قوانین سختگیرانه برخورد برخی بانک ها با دستگاه های کارتخوان از یک سو و بی توجهی به موضوعاتی مانند بازگرداندن کالاهای فروخته شده و تخریب صنف و بازار از سوی دیگر موجب نارضایتی مردم شد. .دارند.

ناصری راد در خصوص آمارهای مربوط به میزان مالیات های اخذ شده در استان گفت: افزایش صد برابری مالیات در اقتصاد کنونی می تواند منجر به نابرابری شود. قلب بازار؛ از این رو لازم است از روسای ارتش و نمایندگان مردم درخواست شود تا با رسیدگی شخصی به این موضوع شرایط را برای رسیدگی به این قانون فراهم کنند.