کمک 500 میلیون دلاری آمریکا به اوکراین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سی. ان اندولت بایدن ایالات متحده 500 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین ارائه کرده است.

گفته می شود بسته کمکی ایالات متحده به اوکراین شامل پرتاب یک موشک M14 است هرمسی نیز وجود داشته است.

یک مقام رسمی این موضوع را اعلام کرد در باره گفته می شود که دولت بایدن به زودی 500 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین اعلام خواهد کرد.

این گزارش می گوید بسته کمک نظامی اضافی شامل یک سامانه موشکی قدرتمند و همچنین موشک هایی است که به زودی توسط دولت ارائه خواهد شد. بایدن هامبارا

در همین حال، دولت اوکراین روز پنجشنبه تجهیزات موشکی توپخانه را اعلام کرد آه تو فعالسازی سطح بالا (HIMARS) را از ایالات متحده دریافت کرد. این تجهیزات بخشی از قدرتمندترین سیستم تسلیحاتی است که دولت در اختیار دارد یف او امیدوار است در جنگ به روسیه کمک کند.

«الکس رزنیکوفدر مورد محموله های جدید از ایالات متحده، وزارت دفاع اوکراین در توییتی نوشت: «از طرف یک همکار و دوست آمریکایی. ام، لوید آستین، من از این ابزارهای قدرتمند قدردانی می کنم! وزیر دفاع اوکراین افزود: تابستان گرمی در انتظار ارتش روسیه و آخرین تابستان برای برخی از آنها است.

دولت اوکراین گفته است که به منظور تطبیق بهتر سیستم موشکی روسیه با سیستم تسلیحاتی آه تو آمریکا به راه طولانی نیاز دارد. با این حال، واشنگتن گفت که دولت K از ترس تشدید درگیری ها می ترسد یف مسلم است که از این سلاح های دوربرد برای حمله به خاک روسیه استفاده نخواهد شد.

از سوی دیگر، فرمانده ارتش اوکراین می گوید که دولت آمریکا به اندازه کافی سلاح های خود را در اختیار اوکراین قرار نمی دهد.

به گفته منابع ارتش اوکراین، این توپ هویترزی ام 777 ایالات متحده به دست ارتش اوکراین رسید که هیچ سیستم هدفمندی ندارد گیر است.

فرمانده ارتش اوکراین برای آن در باره گفته می شود در مورد سیستم صحبت می کنم آره پ. که صحبت در مورد امکان استفاده از گلوله های هدایت شونده و هویتزر ترکیبی از شناسایی و حمله را فراهم می کند.

مقامات نظامی اوکراین گفتند که این تصمیم توسط ایالات متحده به دلیل ترس از دسترسی روسیه به فناوری نظامی این کشور اتخاذ شده است.