کمک 100 میلیارد تومانی برای انتقال زندان تبریز به خارج از شهر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانوی از توجه ویژه هیئت دولت به مطالبات مردم آذربایجان شرقی در سفر به استان قدردانی کرد و افزود: موارد فوق قابل اجرا است.

خلیل اللهی با اشاره به اینکه اعتبار فوق از سفر استانی به آذربایجان شرقی تزریق می شود، ادامه داد: با این اعتبار اول که رقم بسیار خوبی است، حداقل می توان اولین گام در راه اندازی زندان جدید تبریز را احداث کرد. مجهز بودن. “

وی ادامه داد: در حال حاضر محل زندان جدید تبریز در سطح شهر است. باباباغی روی صحنه تخت با جذب بخشی از این اعتبارات، اجرای این طرح ملی را تسریع خواهد کرد.

خلیل اللهی با تاکید بر اینکه انتقال زندان مرکزی تبریز یکی از اولویت های دادگستری آذربایجان شرقی است، افزود: در عین حال همکاری و مساعدت همه دستگاه ها از جمله دفتر دولت آذربایجان شرقی ضروری است. و شهرداری تبریز. “

نیت انتقال زندان مرکزی تبریز به خارج از شهر که 24 سال پیش و به ابتکار دادگاه، استاندار آذربایجان شرقی و اولین بررسی شهر تبریز ارائه شده بود، سال هاست که به فراموشی سپرده شده و نتیجه ای نداشته است. .

این طرح یکی از بزرگترین خواسته های مردم تبریز است

این طرح به عنوان یکی از مهمترین خواسته های مردم از دولت های مختلف، نه تنها باعث افزایش دید شهر در محدوده کنونی زندان می شود، بلکه گامی اساسی در جهت ارتقای امنیت روانی شهروندان تبریزی است که متأسفانه موجب شده است. هنوز رسیدگی نشده است

علیرغم وعده‌های خوب استاندار، شهردار و رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در یک دهه گذشته در خصوص نقل و انتقالات زندان، شهروندان تبریزی ناگزیر از گشت و گذار روزانه در بهترین مناطق تبریز هستند. افتادن این یک سیستم ناکارآمد و زشت است که در بدنه شهر ساکن است.

اگرچه زندان مرکزی تبریز در زمان ساخت بیش از نیم قرن پیش در خارج از شهر قرار داشت، اما به دلیل رشد سریع آن بود. SY در دهه اخیر این شهر در یکی از پرجمعیت ترین مناطق شهر قرار گرفته و به دلیل قرار گرفتن در ورودی شهر از سمت شرق (تهران) منظره کمیاب از مجموعه شهری ایجاد کرده است.

زندان مرکزی تبریز در زمان ساخت آن که از 50 سال پیش آغاز شد، برای نگهداری 600 زندانی طراحی شده بود که با جمعیت فعلی این کلانشهر همخوانی ندارد، اما این که زندان مرکزی تبریز تعداد زندانیان را افزایش داده است. ساختمان های موجود حداکثر 2500 نفر را در خود جای می دهد. ، که در حال حاضر بیش از 5000 زندانی دارد، به مسائل بهداشتی، درمانی، خدماتی و غیره در منطقه اشاره می کند.

اگرچه مکانی در شهر «باباباغیدر شمال غرب تبریز تصمیم به ساخت و تجهیز زندان جدید در تبریز گرفته شده است اما به گفته مسئولان به دلیل کمبود بودجه هنوز این طرح ملی تکمیل نشده است و هر سال زندان را حذف می کنند. شهر و مکان جدید های چندین ماه طول خواهد کشید.

موقعیت فعلی زندان مرکزی تبریز به یکی از بهترین و گران ترین مناطق شهر تبدیل شده است که به نظر می رسد یکی از دلایل طولانی تر شدن روند مهاجرت باشد. زندان تبریز.