کمک ها به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ادامه دارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان بلوچستان بیا بریم میر بهاءالدین بگو من: پس از بارندگی ها در استان ۳۹۶ تیم برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در ۱۳ شهر و ۱۹۹ روستا مشغول به کار هستند.

وی افزود: هزار و 531 منزل مسکونی با 6 هزار و 879 نفر آسیب دیدند ناجی این جمعیت اضطراری و 592 خانوار برای 2580 نفر مسکن اضطراری فراهم کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 582 چادر مسافرتی، یک هزار و 442 تخته فرش، سه هزار و 155 تخته پتو و چهار هزار و 598 کیلوگرم نایلون بین حادثه دیدگان توزیع شد.

وی توزیع کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر را تایید کرد بگو من1172 بسته غذایی برای 72 ساعت و 29 بسته غذایی برای یک ماه، 715 کیلوگرم برنج، 929 بطری. هنرستان ها و سایر اقلام مانند چای، شکر، شجاعت، فانوس، ظروف و نان در منطقه مربوطه ناجی این جمعیت پراکنده است.

میربا الدین وی گفت: 2 هزار و 36 امدادگر و کارگر از 7 تیرماه با استفاده از 299 دستگاه خودرو روزانه در جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی به شهرستان های سیل زده را بر عهده دارند.

او گفت: ناجی در این مدت جمعیت هلال احمر 2 خودرو و 43 نفر از سیل زدگان را نجات و به محل امن هدایت کرد.

مدیرعامل جمعیت طلای سرخ سیستان و بلوچستان گفت: زهکشی 162 خانه در شهر زاهدان، ایجاد هفت کمپ در مناطق آسیب دیده با استعداد 85 خانوار از دیگر فعالیت های این سازمان است. جمعیت هلال احمر.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان همچنان به صورت کامل ادامه دارد ناجی برای ارائه خدمات به مصدومان و حادثه دیدگان و رسیدن به وضعیت مطلوب در نزدیکی حادثه دیدگان تلاش خواهد شد.