کمک به 4352 مصدوم حادثه اردبیل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضربی در جلسه تشریح دستاوردهای ۶ ماهه این اداره کل گفت: هلال احمر اردبیل در نیمه نخست امسال به ۲۴۸ فقره تصادف کمک رسانی کرده است.

وی افزود: در این مدت امدادگران استان به 4 هزار و 352 مصدوم امدادرسانی کردند که 101 نفر از مصدومان توسط پرسنل جمعیت هلال احمر استان به مرکز درمانی منتقل شدند و 20 نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اعلام کرد: اکیپ های کارگری به 147 حادثه، 43 فقره تصادف، 16 فقره بهمن و طوفان، سیل و سیل، 12 مورد، بازدید مستقیم 11، خدمات ویژه 9، دریایی 5 حادثه رانندگی، 2 مورد پاسخگویی دادند. کمک به آتش سوزی جنگل ها و مراتع، 2 حادثه شهری و 1 حادثه صنعتی و کارگاهی.

ضربی خاطرنشان کرد: در این مدت 2 هزار و 139 روز نیروی کار در قالب 578 تیم کاری با کار کنید ۴۸۱ دستگاه آمبولانس و بالگرد به هموطنان مصدوم کمک کردند.

وی افزود: نیرویی از جمعیت هلال احمر در تمام ساعات شبانه روز در استان آماده باش است و شهروندان می توانند در صورت بروز خطر با شماره اورژانس 112 تماس بگیرند.