کمپین اسلامی ماه محرم زیر نظر کانون کرونا خواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احسان خاکی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که در موسسه جمعه امامت برگزار شد، اعلام کرد که اداره تبلیغات اسلامی با این شورا شوراهای مذهبی شهر طرح مقدار کمی سلام از نظر ممارست نیز در ماه های اخیر شروع به تشکیل و تشکیل مجالس عمومی برای ایشان در ماه محرم کرده است.

وی با بیان اینکه در ایام محرم سازمان تبلیغات اسلامی دزفول تحت فرماندهی ستاد کرونا خواهد بود افزود: برنامه است. مقدار کمی برای تاسوعا و عاشورای حسینی از مدت ها قبل شروع شده و امسال نیز مانند سال های گذشته، دزفول حسینیه ای واحد در ایام محرم خواهد بود، ضمن اینکه روند اقدامات او نیز هیئت مذهبی تشریح شده است.

وی خواستار همکاری تمامی ادارات و ارگان ها برای برگزاری برنامه محرم شد و تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا تدابیر ویژه ای لازم است. آه تو باید از تشنگی و گرمای عزاداران در راه عزاداری دوری کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول با انتقاد از بی تفاوتی برخی نهادهای دولتی و دخالت آنها در برخی امور فرهنگی، گفت: قانون برای برنامه و هر فعالیتی اختیارات مشخص کرده است؛ بنابراین بر ادارات و دستگاه ها لازم است. مواردی را که در حیطه مسئولیت آنها نیست به ادارات رسیدگی کننده به پرونده ارجاع دهند و به صورت پراکنده عمل نکنند.

ثبت ملی گمرک محرم دزفول

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول نیز در این نشست گفت: اداره میراث فرهنگی در نظر دارد با برگزاری تورهای مذهبی و گردشگری در ایام محرم، مردم به ویژه جوانان را در جریان عزاداری در نقاط مختلف کشور قرار دهد. . شهر

عباس چراغ چشم از ساخت برنامه های مذهبی و فرهنگی به مناسبت ماه محرم در بنای تاریخی تیزنو و موزه مردم شناسی کارناسیان وی گفت: نمایشگاه و سخنرانی بخشی از این برنامه هاست.

وی گفت: در شهرها و روستاهای شهرستان آداب و رسوم کهن زیادی به ویژه در روز عزاداری محرم وجود دارد. از این رو اداره میراث فرهنگی وارد نگارش آثار ناملموس در حوزه گمرک شده و به آن متوسل شده و مردم نیز در زمینه ثبت ملی با ما همکاری کنند. این آثار

توسعه فضای باز شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این جلسه اعلام کرد: توسعه فضای شهری در ایام محرم از سوی شهرداری به خوبی انجام می شود.

محمدحسن پرور از مراجعه مکرر به شهرداری ها و شوراهای شهر برای رهبری جنبش می گوید نهال مذهبی از تلاش برای رفع نواقص این مسیرها از جمله آسفالت و نظافت خبر داد.

گفت: با برنامه مقدار کمی سلام تدابیر لازم برای طهارت شهر به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی وجود داشت و به خوبی سازماندهی شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول از تمایل شهرداری و شورای شهر برای کمک به برگزاری این موکب خبر داد. من میفهمموی گفت: شورای شهر و شهرداری با تمامی تجهیزات، شعب، تکایا و موکب من میفهمم در صورت وجود هر گونه خطایی تعمیر خواهد شد.

فرهنگ زیست محیطی در محرم ضروری است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نیز در این نشست اعلام کرد: برنامه عزاداری محرم قابلیت بسیار خوبی در فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست دارد، از این رو این امکان برای سخنرانان و بانیان برنامه محرم وجود دارد. یک سری نکات در مورد محیط زیست در پایان هر برنامه مواد آموزشی وزارت محیط زیست.

مسعود نوری پور از مردم خواست در ایام عزاداری محرم از عینک های مخصوص استفاده کنند و تا حد امکان از وسایل استفاده کنند. سر وقت مصرف را کاهش دهید.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته تشکل های مردم نهاد در دزفول برای پاکسازی جاده عزاداری از زباله ها در دزفول حضور داشتند، گفت: این اقدام شایسته در کنار کمک به شهرداری گام خوبی در رهبری، فرهنگ سازی و فرهنگ سازی است. تشویق مردم به مشارکت در نظافت و نظافت شهر، امیدوارم امسال نیز این برنامه ها ادامه داشته باشد.