کلاهبرداری تلفن همراه با شگرد «برنده خوش شانس» / متهم دستگیر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسرهنگ دیوید معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از شهروندان با پلیس تماس گرفت و گفت که فردی با وی تماس گرفته و با ایجاد محیطی شبیه صدای استودیو و قرار دادن خود را مجری رادیو معرفی کرده است. در یک نمایش متحرک. ترفندها و ترفندهای دیگر شما را برنده اعلام می کنند ی شما خوش شانس هستید که جذب می شوید.

وی همچنین افزود: سارق با نقشه‌ای حیله‌گر، مقتول را متقاعد کرد تا اطلاعات لازم از جمله کد ارسالی از طریق پیامک برای وی را به سرعت مطالعه کند تا پاداش خود را از ناشر دریافت کند. موجودی کامل کارت بانکی و ابطال حساب شما.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات ویژه و تحقیقات اینترنتی، متهم شناسایی و پس از محاکمه در یک منطقه از تهران بزرگ دستگیر شد. و به پلیس فتا منتقل شد. .

وی ادامه داد: این مجرمان ممکن است روش‌های مختلفی برای فریب داشته باشند، اما در نهایت به یک شکل عمل می‌کنند، با اعلام پیروزی مخاطب، با حیله‌گری تمام اطلاعات موجود در حساب بانکی یا عابر کارت بانک را به دست می‌آورند. و از آن برای خارج کردن آنها از حساب شخص استفاده کنید.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد: همانطور که بارها پلیس هشدار داده است، برای دریافت پاداش نیازی به حضور در دستگاه های خودپرداز یا ارائه اطلاعات محرمانه کارت های بانکی و تماس های شهروندان نیست. درخواست بسیار تقلبی است، همچنین شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا ناجا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش دهند.