کشورهای عربی باید برای پایان عادی سازی روابط با اسرائیل اقدام کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با درخواست پارلمان عربی از جامعه جهانی برای مداخله برای پایان دادن به محاصره نابلس موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، «عزت الرشق» از اعضای دفتر سیاسی حماس گفت: از درخواست پارلمان عربی از جامعه جهانی برای مداخله برای پایان دادن به محاصره نابلس استقبال می کنیم.

این عضو دفتر سیاسی حماس در عین حال تاکید کرد که کشورهای عربی نیز باید تدابیری اتخاذ کنند و با قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی از همه ابزارها برای فشار به آنها استفاده کنند، کسانی که جلوی جنایت اشغالگری را خواهند گرفت. حالت. مردم فلسطین

همزمان «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» پیشتر گفته بود که محاصره نابلس نشان دهنده شکست رژیم صهیونیستی در مقابله با انتفاضه شهروندان فلسطینی کرانه باختری است.

وی افزود: ما در جنبش “حماس” تاکید می کنیم که ادامه سیاست بسته، محاصره و مجازات دسته جمعی که رژیم صهیونیستی برای ششمین روز متوالی در شهر نابلس در ساحل غربی اجرا کرده است، وضعیت کشور را می پذیرد. کشور. درماندگی و شکست نظام امنیتی رژیم در برابر مقاومت و انتفاضه مردم ما در سراسر کرانه باختری اشغالی.

سخنگوی حماس ادامه داد: ما بار دیگر تاکید می کنیم که تمامی جنایات رژیم صهیونیستی اعم از محاصره، ظلم، تهاجم و کشتار، مردم ما را از ادامه مقاومت و رهبری بر خلاف اراده و تلاش او برای حفاظت از سرزمینش باز نمی دارد. و رسیدن به هدف آزادی نیست.

لازم به ذکر است که دولت صهیونیستی از اواسط هفته گذشته پس از عملیات علیه گروه شبه نظامی «آرین الاسود» شهر نابلس را بسته است.