کشف 2 سفال سه هزار ساله در شهرستان مرودشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمدتقی قلعه نویی گفت: ۲ ظرف سفالی از دوره عیلام قدیم.مشت او) در طول جدول شهر گلمکان از تابع تقسیم با درود شهر مرودشت یافت می شود.

وی افزود: بر اساس گزارش رئیس شورای منطقه با درود روستای مارودشت و منابع محلی در مورد کشف 2 شی سفالی در حین کشیدن جدول در روستا گلمکانرسیدگی به این پرونده در دستور کار اداره میراث فرهنگی مرودشت قرار گرفت و پس از بررسی و هدایت جلسه، سفال ها به کمپ پرسپولیس منتقل شد.

قلعه نویی گفت: بر اساس بررسی های محققان، یافته ها مربوط به دوره ایلام باستان است.مشت او) است.

وی ادامه داد: این اشیاء شامل یک کاسه سفالی با نقش هندسی مثلثی بر روی لبه گل رس به ارتفاع حدود 10 سانتی متر و یک گلدان ساده و بدون نقش است. چموت ماسه قرمز، خاک رس نارنجی مربوط به دوره ایلامی باستان است که احتمالاً در گذشته برای نگهداری ادویه ها و مایعات خاص استفاده می شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت گفت: مرودشت یکی از مهمترین مناطق فرهنگی و تاریخی کشور به شمار می رود که آثار باستانی و تاریخی از دوره های مختلف به ویژه ایلامی، هخامنشی، ساسانی را در دل خود جای داده است. و دوره اسلامی که مجموعه ای از میراث جهانی تخت جمشید، رستم نقش، رجب نقش، همیشه باکونمیان رود، اشکفت گاوی و ده ها نماد فرهنگی دیگر در این شهرستان نشان از اهمیت و جایگاه مرودشت در بافت های مختلف باستانی و تاریخی دارد.