کشف چهارمین خروجی خط لوله نورد استریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، پس از کشف سه نشتی در خط لوله نورد استریم در اعماق دریای بالتیک در دو روز گذشته، اکنون گارد ساحلی سوئد از کشف چهارمین خروجی در این خط لوله خبر داد. کانالی که روس ها را حمل می کند. گاز به اروپا

جنی لارسون، سخنگوی گارد ساحلی سوئد، گفت: خط لوله چهارم گفته است که دو مورد از نشتی ها در زیرساخت های انتقال گاز در منطقه ویژه اقتصادی سوئد رخ داده است و دو مورد دیگر در منطقه اقتصادی دانمارک است.

مقامات دانمارکی روز دوشنبه هفته جاری از کاهش فشار در خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 خبر دادند. علاوه بر این، مقامات سوئد و دانمارک چندین انفجار در زیرساخت های انتقال گاز در نزدیکی جزیره گزارش کردند. بورنهولم آنها گفتند این گزارش ها روسیه، ایالات متحده و سوئد را به این باور رساند که انتشار گازهای گلخانه ای نتیجه خرابکاری خط لوله است. به دور چیزی چرخیدن یک رودخانه است.

اتحادیه اروپا این حادثه را “عمل خرابکارانه” خواند و هشدار داد که “هر گونه دخالت عمدی در زیرساخت های انرژی فعال اروپا غیرقابل قبول است و با شدیدترین پاسخ مواجه خواهد شد.”

از زمان شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در 24 فوریه (5 مارس 1400)، خط لوله نورد استریم در مرکز قطعی انرژی و بی اعتمادی بین مسکو و بروکسل قرار گرفته است.

نورد استریم 2 قرار است در سپتامبر 2021 تکمیل شود، اما به دلیل تعلیق مجوز این خط لوله توسط آلمان برای مدت نامحدود، وارد فاز عملیاتی نشده است. نورد استریم 1 همچنین عرضه گاز به اروپا را در پایان ماه اوت به دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم های غرب علیه مسکو کاهش داد.

به گفته مقامات دانمارک، خروج این خطوط لوله با گاز فشرده تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.