کشته شدن 30 تروریست الشباب در سومالی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، دولت سومالی از هلاکت 30 تروریست الشباب در استان جلجاد و زخمی شدن 55 تن دیگر خبر داد.

بر این اساس یک مقام دولت سومالی اعلام کرد که عناصر گروه الشباب 4 حمله تروریستی را در منطقه «تصغی» که اخیراً از اشغال تروریست ها آزاد شده است، انجام دادند.

لازم به ذکر است که گروه تروریستی الشباب که کنترل برخی روستاها و شهرک ها در جنوب سومالی را در اختیار دارد، همچنان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را در موگادیشو و دیگر شهرهای بزرگ با بمباران هدف قرار می دهد.

الشباب یک گروه تروریستی مسلح مرتبط با شبکه القاعده است و حملات تروریستی متعددی را انجام داده است که صدها نفر را در آفریقا کشته اند. الشباب بارها به نیروهای دولتی و نیروهای حافظ صلح اتحادیه آفریقا در موگادیشو، پایتخت سومالی حمله کرده و عملیات های خونین بسیاری را در دیگر مناطق آفریقا انجام داده است.

گروه الشباب همچنین قصد داشت به واحدهای اتیوپیایی در ماموریت اتحادیه آفریقا در سومالی «AMISOM» حمله کند و نیروی هوایی اتیوپی نیز چندین بار به گروه الشباب در سومالی حمله کرد.

شایان ذکر است که به دلیل تهدید 15 ساله جنبش تروریستی الشباب، یک میلیون سومالیایی مناطق خود را به مقصد شهرها به ویژه موگادیشو پایتخت ترک کرده و اکثر آنها در اردوگاه های غیررسمی ساکن شده اند.