کره شمالی صدها گلوله توپ در مرز با کره جنوبی شلیک کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور نزدیک مرزهای دریایی دو طرف گلوله های توپخانه شلیک کرده است.

بر اساس این گزارش، رئیس ستاد ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی حدود 100 گلوله توپ در ساحل غربی و 150 گلوله در ساحل شرقی شلیک کرد.

ارتش کره جنوبی افزود: این گلوله ها وارد منطقه حائلی شد که دو کره بر اساس توافقی که در سال 2018 برای جلوگیری از تنش منعقد شد، ایجاد کردند.

در همین حال، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی پیشتر از روز یکشنبه وضعیت فوق العاده اعلام کرده بود زیرا انتظار می رود کره شمالی به زودی هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

بر اساس این گزارش، یک مقام مسئول در دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در گفت و گوی تلفنی با یونهاپ گفت: با توجه به احتمال تحریک نظامی کره شمالی در هر زمان، خواه این فعالیت ها آزمایش هسته ای یا پرتاب موشک باشد، دفتر رئیس جمهور در آنجا حضور دارد. . آماده به کار 24 ساعت شبانه روز.

منابع کره جنوبی همچنین گفتند که یون سوک یول، رئیس جمهور این کشور در آخر هفته برنامه رسمی ندارد، اما مستقیماً گزارش هایی از تحرکات و فعالیت های نظامی کره شمالی دریافت می کند.

کره شمالی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 آزمایش موشکی انجام داده است.