کتاب «خادم گلدسته ها» / اشعار کودکانه درباره امام رضا (ع) منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیین افتتاحیه کتاب «خادم گلدسته ها» مجموعه شعر کودکان به روایت حضرت رضا (ع) دیروز شنبه ۴ تیرماه با حضور شاعر و جمعی از کودکان برگزار شد. و حرم رضوی در تصرف چند کارگردان بود.

لیلا خیامی شاعر کودک و نوجوان در این مراسم با بیان اینکه زیارت امام (ره) منوط به زیارت حرم رضوی و برکت حرم (ع) رضا (آمریکا) نیست.

وی با بیان اینکه در کتاب خادم گلدسته ها تصویری زیبا از شعری ساده و کودکانه از امام رضایی آمده است، ادامه داد: سرودن شعر برای کودکان سخت است زیرا نمی توان از همه کلمات و عبارات استفاده کرد. موضوع برای کودکان باید از کلمات ساده و عامیانه استفاده کرد.

شاعر در کتاب خادم گلدسته ها می افزاید: ابتدا شاعر برای ساختن شعری برای کودکان باید تصویری از کودک در ذهن خود داشته باشد، مانند دویدن و بازی در صحن حرم، شگفتی کبوتر پرنده و غیره برای خلق اشعار زیبا و جذاب.»

خیامی بهشنر را کتابی قوی و حرفه ای در حوزه کودک و نوجوان دانست و گفت: این کتاب برای کودکان سنین ب و ج (دبستان) در قالب شعری کودکانه با موضوع رفتار زیارتی، احساسات کودکانه است. درباره حیاط خلوت و معرفی کتابخانه آستان.» قدس رضوی نوشته شده است و در این کتاب سعی کرده ام زیارت را به طرق مختلف به کودکان بازگو کنم.

از دیگر برنامه های این مراسم، شعرخوانی کودکان، جشن امضای کتاب، عروسک و اجرای سرود بود.

کتاب خادم گلدسته ها از مجموعه اشعار کودک و نوجوان امام رضا (ع) و کودکان و در قالب شعر برای کودکان و کتاب پروانه با شاعری لیلا خیامی و تمثیل های سمیه محمدی و تصویرگر محمد صابر شیخ رضایی در صفحه 24 برش از دو هزار نسخه شامل 20 هزار تومان به علاقه مندان تقدیم می شود.