کتاب ائمه جمعه در استان بوشهر معرفی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگاران مهر، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شامگاه دوشنبه در این مراسم اظهار داشت: بوشهر یکی از استان های بزرگ استان است که صحنه نماز جمعه است و سابقه درخشانی در این صحنه دارد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نیز با بیان اینکه وجود مصلی جمعه که قدمت آن به دوره قاجار می رسد نیز گواه این مدعا است، افزود: نگارش چنین مجموعه ای کاری در دست اقدام است و در نوع خود بی نظیر است. “

رئیس حوزه هنری استان بوشهر درباره مجموعه شناسنامه های هنری، فرهنگی و تمدنی استان بوشهر اظهار کرد: این مجموعه در 130 صفحه درباره تاریخ مکتوب نماز جمعه است.

امید پارسایی فر درباره انتشار این کتاب به درخواست حوزه هنری توسط پژوهشگاه ادب، فرهنگ و تاریخ شهرستان بوشهر افزود: بوشهر یکی از قدیمی ترین هاست. بخصوص و استانی که بیشترین تجربه را در برگزاری مراسم سیاسی دارد، نماز جمعه کشور است.

وی با نگاهی به زندگی نامه ائمه جمعه، عکس ها و اسناد مربوط به فعالیت ها و دستاوردها و دستاوردهای آنان از ابتدا تا کنون، افزود: این مجموعه نشان دهنده توجه مردم به نماز جمعه و سابقه طولانی این خدمت مقدس در استان.”

رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: این مجموعه نشان دهنده حضور مذهبی و درک بالای فرهنگی و اجتماعی مردم استان بوشهر از اجرای مراسم مذهبی در نماز جمعه است.