کتابخانه سیار فعال می شود/ مردم را به دنیای کتابخوانی دعوت می کنیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر سید باقر آقای عبدالهی امروز یکشنبه در مراسم افتتاحیه و معارفه مدیرکل کتابخانه سلام سرلشکر لرستان گفت: نهادهای کتابخانه های کشور پایه های خود را پشتوانه یک مدیرکل مسئول و پایدار می دانند.

وی همچنین از خدمات و زحمات مدیرکل قبلی کتابخانه تشکر کرد سلام لرستان که سال ها منشأ خیر بوده و در جاهای دیگر برایش آرزوی سلامتی کرده است، گفت: برای همه عزیزانی که آمده اند و همه عزیزانی که رفته اند، آرزوی موفقیت دارم.

دستیار برنامه مقدار کمیپژوهش و فناوری اطلاعات مؤسسات کتابخانه‌ای سلام سرلشکر ملت گفت: اگر کار در کتابخانه را مثلثی تصور کنیم، یک ضلع آن کتابخانه، ضلع دیگر اعضا و طرف دیگر منبع، کتابخانه است.

آقای عبدالهی تصریح کرد: تکلیف قانونی نهاد کتابخانه در کشور که در مقاله اول نیز به آن اشاره شده است نوعی مطالعه است که منجر به توسعه دانش می شود، یعنی افزایش اطلاعات عمومی و توسعه دانش معنادار است. در رابطه با اعضا و مدیر کتابخانه در خدمت اعضا نیز معنادار است.

وی با اشاره به اهمیت اعضای کتابخانه عمومی افزود: فضای فیزیکی کتابخانه برای افراد طراحی شده است. فقط یک کتابخانه، اما دعوت از مردم به دنیای خواندن

دستیار برنامه مقدار کمیپژوهش و فناوری اطلاعات مؤسسات کتابخانه‌ای سلام سرلشکر کشور افزود: افرادی هستند که به دلایلی به کتابخانه دسترسی ندارند، باید به آنها مراجعه کنیم و بر اساس رویکرد جدید کتابخانه به آنها خدمات ارائه دهیم و از این نظر کتابخانه های روستایی و کتابخانه های سیار انجام خواهند داد. در این راه فعال باشید