کاهش 80 درصدی اشغال هتل های تهران پس از حوادث اخیر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در نامه ای از سوی محمدعلی فرخ مهر رئیس جامعه حرفه ای هتل ها، هتل ها، آپارتمان ها و پانسیون های استان تهران به عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاوه بر این درخواست برای کنترل ادعای هتل ها نیز گفته می شود که این هتل پس از حادثه اخیر و قطعی اینترنت، تهران 80 درصد از جمعیت ساکن را کاهش داده است. است.

در این نامه آمده است: توسعه و پایداری جهان گردشگری نیازمند محیطی امن، سالم و با ثبات است. افسوس بعد از قرآن سلام از بلایای طبیعی گرفته تا بحران‌های مختلف که کاملاً از آن مطلع هستید و پیامدهای آن، رکود ناشی از شیوع اپیدمی کرونا که صنعت هتل‌داری را فلج کرده است، بارقه‌ای امید از حضور گردشگران داخلی و خارجی وجود دارد. که حاصل زحمات شما همراه با وجود تجربیات لوکس مهم در سفر استانی و مسئولان استان و تلاش معاون گردشگری رئیس جمهور با کمیته مربوطه و فعال سازی گردشگری داخلی بوده است. سهم بزرگ و تاثیر مثبت بر اقتصاد گردشگری.

اما این امید چندان دوام نیاورد و متاسفانه با بحران جدیدی روبرو هستیم. قطع اینترنت این ابزار توسعه گردشگری منجر به لغو کلیه رزروهای انجام شده به دلیل ناآرامی های اجتماعی و کاهش 80 درصدی دیگر در اشغال هتل ها شد.

البته اگر برنامه حسابداری اقماری اجرا می شد اینطور می شد آینه ما شاهد این کاهش بوده ایم. لذا از این مقام محترم تقاضا دارد مشکل را به نحو شایسته در شورای دولتی و وزارت مطرح کند. سازمان در سند راهبردی توسعه گردشگری به ویژه وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت نیرو ذکر شده است. به سرعت تمهیدات لازم برای امحال طبق قوانین امحال از نظر پرداخت های بانکی و … و فسخ اخطاریه ها، تعهدات مالی معوقه هتل در شرایط فعلی اولویت بندی شود و سپس وام بلند مدت هتل در جدول زمانی قرار گیرد.