کاهش 10 تا 25 درصدی قیمت نفت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی برادران ظهر شنبه در حاشیه نشست مرکز تسهیل تولید و رفع موانع تولید استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه نفت اقداماتی انجام شد تا شاهد موج کاهش تولید باشیم. . در قیمت روغن خوراکی در کشور

وی بیان کرد: در ادامه این روند صنعت مربوطه نیز کمک خواهد کرد و قیمت آن برای کاهش قیمت تمام شده روغن در بذر تعدیل می شود.

قائم مقام وزیر صمت گفت: از امروز قیمت نفت در کشور بین 10 تا 25 درصد کاهش می یابد و بر قیمت سایر محصولات مرتبط نیز تاثیر می گذارد.

برادران با بیان اینکه تا کنون تولیدکنندگان برتر نفت شرکای خوبی در این بخش بوده اند، تصریح کرد: امیدواریم در موج بعدی میزان کاهش بیش از رقم ذکر شده باشد.

وی افزود: برای تامین نیاز داخلی مشکلی نداریم و تامین کنندگان در کشور فضای رقابتی را دنبال می کنند و نه تنها به تولید اهمیت نمی دهند، بلکه صادرات دغدغه اصلی است.

معاون وزیر صمت گفت: یکی از نکات خوب قانون، بهبود فضای کسب و کار و ارائه مراکز ملی و استانی به عنوان مراکز تسهیل کسب و کار است.

برادران افزود: یکی از موفق ترین گروه هایی که به خوبی عمل کرده است مرکز تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان است و با نگاهی به روندهای آماری می توان نتیجه گرفت اما در زمینه کاهش هزینه های زندگی در استان ها ، زنجان رتبه بالایی دارد و در جایگاه سوم قرار دارد.

وی ادامه داد: تقسیم بندی در قالب مرکز کنترل بازار است و اقلام مختلف مربوط به هر وزارت کشور رسیدگی می شود، اما با حمایت خوب شورای اسلامی تلاش می شود تا قیمت تمام شده کالاها کاهش یابد. در صورت امکان کالاهایی را وارد کنید که در داخل تولید نمی شوند.

معاون وزیر کشور گفت: روند کاهش تورم با جدیت دنبال می شود اما تولیدکننده بزرگترین است.

برادران گفت: تورم در بخش صنعت کمتر از افزایش بهره وری در جامعه است.