کارگران سالم ثروت آفرین هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید حامد عاملی بعدازظهر چهارشنبه در بیست و سومین کنگره سالانه ملی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سالن اجتماعات استانداری اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل نقش مهم، بی بدیل و تاثیرگذاری در تاریخ کشور و کشور دارد. بخش بزرگی از دستاوردهای کشور را باید مرهون تلاش مردم دانست. خط است.

وی از سران صفوی به ویژه شیخ صفی الدین اردبیلی و فرزندانش به عنوان بنیانگذاران ارزشمند مدارس نام برد و گفت: تلاش هایی که برای یکپارچگی ایران اسلامی و تأسیس مدارس شیعه در این برهه انجام می شود، این داستان همیشه در یادها خواهد ماند. در اذهان مردم ایران و جهان.

استاندار اردبیل به پیشرفت های علمی در منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: کشور ما همواره در عرصه علم پیشگام بوده و تلاش کرده است تا نقش مهم خود را در عرصه های مختلف علوم به ویژه پزشکی با افراد صاحب نامی چون بو علی سینا.

عاملی بیان کرد: دلایل و دلایل حل نشدن برخی گره های کور باید توسط دانشجویان و محققین با استفاده از روش های نوین پژوهشی و علمی بررسی شود چرا که باید در عرصه های مختلف به آینده چشم دوخته و بر چالش های این حوزه ها فائق آییم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: از منظر راهبردی در حوزه علم و پیشرفت فناوری می توان کشور را در مسیر درست حرکت داد و از آن حمایت کرد و دانشجویان در این زمینه مسئولیت سنگینی دارند.

عاملی افزود: وزارت بهداشت در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که هر ایرانی 11 تا 12 بار در سال به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کند که اگر جنبه پیشگیرانه داشته باشد، می توان این تعداد را به نصف کاهش داد.

وی تلاش بسیاری از کشورها را برای کاهش و تعدیل بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها برشمرد و گفت: در چین، سوئد و ترکیه هر ساله تعداد بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد زیرا در این کشورها به عنوان مزایای سلامتی انسان تلقی می‌شوند و تلاش می‌کنند. این در مورد کاهش هزینه های پزشکی و بیمارستانی است.

استاندار اردبیل 2 سرمایه اجتماعی و اقتصادی جامعه بشری را برشمرد و ادامه داد: اساس تحول منابع سالم و ارزان است و ما در تلاش علمی، پژوهشی و پژوهشی می توانیم در آن آسان گام برداریم.