کارخانه فرآوری مس تا 20 ماه آینده راه اندازی می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رامین صادقی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم اعطای پروانه بهره برداری از معدن صاحب دیوان در مشگین شهر اظهار داشت: امروز شاهد استخراج از سایت اولین معدن فلزی منطقه مس هستیم و این معدن بر اساس فرآیند اکتشاف در حال انجام است. بر روی برآوردها

وی بیان کرد: این معدن یکی از سه معدن مهم کشور است که امید است با برآورد 70 میلیون تن در فاز اول تحول اقتصادی در استان اردبیل به ویژه منطقه مشگین شهر ایجاد کند.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل با قدردانی از سرمایه گذاران این طرح معدنی و اقتصادی گفت: کارخانه فرآوری محصولات معدنی فلزات به ویژه مس، مولیبدن و طلا در حال احداث است. در منطقه راه اندازی و ساخته شده است. کار برای 20 ماه آینده

صادقی افزود: راه اندازی این شرکت که بخش تولید را در قالب زنجیره های ویژه از صنعت مس تا فرآوری محصولات با ارزش افزوده فراهم می کند، موجب اشتغال و منابع و کارآفرینی جوانان در منطقه می شود.

وی در سخنانی دیگر گفت: راه اندازی این مجتمع گامی بزرگ در توسعه اشتغال و تولید در منطقه خواهد بود و در واقع به دانشگاهی قابل دوام برای دانشجویان، معلمان و محققان این معدن تبدیل خواهد شد. مطالعات خود را در زمینه معدن مدیریت می کند.دادن و تکمیل.

صادقی افزود: آخرین فرصت شغلی در این بخش هزار نفر پیش بینی شده است که نه تنها برای مشگین شهر بلکه برای استان موتور محرکه اقتصادی خواهد بود و اردبیل را به شکلی تبدیل می کند و در جرگه در منطقه معدنی توسعه می یابد. کشور

رئیس صنعت معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از سال 1392 بررسی‌ها و بررسی‌هایی در این زمینه انجام شد تا اینکه با موفقیت سرمایه‌گذار در پروژه، سهام نهایی با زنجیره ارزش اضافی به عنوان یک طرح محرک فراهم شد. در این بخش تصویب شد بالاخره امروز شاهد صدور پروانه بهره برداری معدن برای سرمایه گذار صاحب دیوان هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، منطقه معدنی صاحب دیوان در 15 کیلومتری شمال غربی مشگین شهر و 33.35 کیلومتر مربع مساحت دارد که مس بزرگترین ماده معدنی آن است و علاوه بر آن مولیبدن و طلا به عنوان فرآورده فرعی قابل استخراج است. فلز مس.

70 میلیون تن ذخایر مس در این معدن بر اساس محاسبات و تحلیل های دقیق اکتشاف شناسایی شده است و با توجه به اکتشافات در طول معدن پیش بینی می شود این میزان افزایش چشمگیری داشته باشد و در آینده مشگین شهر یکی شود. از آنها معادن و صنایع در این منطقه است.

برای معدن صاحب دیوان مجوز 25 ساله استخراج صادر شده است تا حجم استخراج یک میلیون تن در سال باشد که با گسترش عملیات معدنی در سال آینده این میزان به پنج میلیون تن در سال افزایش می یابد.

تعداد پرسنل فعلی 110 نفر و میزان اشتغال مورد انتظار این معدن 350 نفر می باشد که با توجه به وسعت فعالیت معدنی و امکان مکان های جدید، بهره برداری از این منبع در میدان مین و مرتفع می باشد. معدن. گروه های طبقاتی و بهره برداری از عناصر فرعی، این تعداد کار را افزایش می دهد.