کاخ سفید از روسیه خواست مبادله اسرای آمریکایی را بپذیرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مقامات ایالات متحده آماده هستند تا اقدامات لازم را برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی محکوم شده در روسیه انجام دهند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین افزود که واشنگتن از مسکو خواسته است که پیشنهاد مبادله زندانیان خود را در ازای “بریتانی گرینر” و “پل ویلان” که شهروندان آمریکایی محکوم شده در روسیه هستند، بپذیرد.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: از روسیه می خواهیم این پیشنهاد را بپذیرد. ژان پیر گفت: «ما آماده‌ایم هر اقدامی را که برای بازگرداندن شهروندانمان لازم است انجام دهیم.

پرونده آمریکای آزاد گرینر برای دموکرات ها و دولت بایدن لوکس شده رسانه ها گفتند که اگر بایدن عدم آزادی او همچنین احتمالاً انتخابات میان دوره ای را به یک رقیب جمهوری خواه برای دموکرات ها واگذار می کند.

در حالی که واشنگتن اصرار داشت دو تن از زندانیان خود را با یک زندانی روسی مبادله کند، روسیه تنها یکی از جمله گرینر و کفش هر دو معامله دو به دو قابل قبول است و معامله دو به یک قابل قبول نیست. از سوی دیگر گفته می شود که روس ها در تلاش هستند تا نامی را اضافه کنند وادیم کراسیکوفیکی از مقامات سابق سازمان بین المللی روسیه است که در سال 2021 در آلمان به اعدام محکوم شد. کراسیکوف او در آلمان زندانی است و مقامات برلین باید در ازای توافق مبادله آمریکا و روسیه با آزادی او موافقت کنند. در این صورت پای آلمان در بحث تبادل اسرای آمریکایی نیز باز خواهد شد.