ژاپن به شدت با آزمایش موشکی کره شمالی مخالف است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، گارد ساحلی ژاپن گزارش داد که موشک بالستیک کره شمالی که بامداد سه شنبه به سمت اقیانوس آرام شلیک شده بود، در خارج از منطقه ویژه اقتصادی ژاپن در اقیانوس آرام سقوط کرد.

مکان موشک‌ها بلافاصله مشخص نبود، اما گارد ساحلی ژاپن از کشتی‌های حاضر در منطقه خواست تا از موشک‌های کره شمالی دوری کنند و در صورت یافتن چنین زباله‌هایی بلافاصله با مقامات تماس بگیرند.

رسانه‌های ژاپنی همچنین گزارش دادند که یک موشک کره شمالی که هفته گذشته از حریم هوایی ژاپن عبور کرد، سیستم هشدار این کشور را فعال کرد اما آسیبی ندید، اگرچه قطارهای پرسرعت در ژاپن پس از این حادثه متوقف شدند. موشک پرتاب شد.

گفته می شود که شورای امنیت ملی ژاپن در مورد این حادثه جلسه ای برگزار خواهد کرد و توکیو اعتراض شدید خود را به پیونگ یانگ اعلام خواهد کرد. تانورا اعلام

هیروکازو ماتسونودبیرکل کابینه ژاپن با اعلام اعتراض ژاپن به کره شمالی گفت: چنین پرتابی ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و امنیت کشور و منطقه ما را تهدید می کند.

هفته گذشته، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی یک موشک ناشناس به سمت سواحل شرقی دریای ژاپن شلیک کرده است. این چهارمین پرتاب موشک بالستیک پیونگ یانگ است تانورا هفته گذشته با تنش هایی در شبه جزیره کره همراه بود.

پرتاب موشک پس از آن انجام شد که ایالات متحده و کره جنوبی بزرگترین رزمایش نظامی مشترک پنج سال اخیر را به نام سپر آزادی برگزار کردند. همچنین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی پس از سفر «کامالا» این هفته هریسمعاون رئیس جمهور ایالات متحده از کره جنوبی بازدید کرد.

در همان زمان، گارد ساحلی ژاپن حداقل دو موشک بالستیک توسط پیونگ یانگ شلیک کرد تانورا عناصر برای اشیاء مستقیم کمک کرد و به نقل از یک منبع دولتی نوشت: دومین موشک بالستیک کره شمالی در خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمد.

کره شمالی قبل و بعد از سفر معاون اول رئیس جمهور به کره جنوبی موشک شلیک کرد.

این کشور همچنین در سال جاری سرعت آزمایش تسلیحات را با سرعتی بی سابقه افزایش داد. پیونگ یانگ تانورا آزمایش های موشک های بالستیک قاره پیما نیز اخیرا انجام شده است پیما این برای اولین بار از سال 2017 با واکنش های هشدار دهنده این کار را انجام داده است آمیز در غرب یافت می شود.

آزمایش های هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی سربازان که توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد ممنوع شده و این شورا بارها کره شمالی را تحریم کرده است.

ارتش کره جنوبی اما در گزارش خود درباره پرتاب اخیر موشک بالستیک کره شمالی جزئیاتی در مورد برد، ارتفاع و سرعت این موشک ارائه نکرده است.