چین به حمایت از روسیه در جنگ اوکراین ادامه می دهد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، “لوید آستینوزیر دفاع آمریکا گفت که چین همچنان حامی قوی روسیه در حمله غیرموجه این کشور به اوکراین است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: چالش چین با نظام بین الملل تحریک آن در تنگه تایوان است. رفتار – اخلاق این شامل اقیانوس آرام نیز می شود.

در عوض، “وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته در سخنانی در رابطه با اجرای تحریم های آمریکا اعلام کرد: آمریکا تاکنون نزدیک به 40 کشور را هدف قرار داده است. این تحریم ها باعث ایجاد یک بحران انسانی جدی برای نیمی از جمعیت جهان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این باره ادامه داد: بدون تردید آمریکا قدرتمندترین کشور در تحریم است. این ارقام نشان می دهد که تحریم های آمریکا از سال 2000 تا 2021 تقریباً 933 درصد افزایش یافته است. است.

این اوست کالاها وی ادامه داد: دولت قبلی آمریکا 3900 تحریم اعمال کرد که نشان می دهد به طور متوسط ​​واشنگتن 3 بار در روز تحریم می کند. خاکستر بنا به گزارش رسانه های ایالات متحده، این ممنوعیت بزرگترین است چیز واقعی این به سلاح مورد علاقه سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است.

وانگ وان بین افزود: تحریم های آمریکا برخلاف اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد و استانداردهای بین المللی است بین المللی است. این شرایط ضربه سختی به نظم و نظام حکومتی سیاسی و اقتصادی جهان وارد کرده و در حق توسعه کشورها اختلال ایجاد کرده است.