چقدر طول کشید تا ژاپن به «آماواگار»/ پایان مقدماتی با ایران در دور بعد صعود کند؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرنگار مهر، تکلیف شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که به میزبانی کویت برگزار می شود فردا یکشنبه مشخص می شود.

ازبکستان از گروه B اولین تیمی بود که صعود خود به مرحله یک چهارم نهایی را تایید کرد. ایران با دو برد مقابل اندونزی و چین تایپه صعود خود را به دور بعد قطعی کرد اما برای مشخص شدن جایگاه خود در جدول به عنوان تیم اول یا دوم باید منتظر دیدار نهایی مقابل لبنان باشد.

ایران در گروه C این مسابقات قرار دارد. گروهی که تیم های اول و دوم در گروه D به مصاف تیم های دوم و اول می روند که با توجه به شرایط سخت جدول گروه D نمی توان پیش بینی کرد کدام کشور صعود می کند و کدام تیم حریف ایران خواهد بود. .

در گروه آخر ویتنام با 6 امتیاز و دو برد در رده نخست قرار دارد. عربستان و ژاپن با 3 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند.

زمان زیادی طول کشید تا ژاپن به این سطح برسد

فردا یکشنبه تیم عربستان به مصاف کره جنوبی می رود و به احتمال زیاد حریف آسیای شرقی خود را شکست خواهد داد اما نبرد سخت و سرنوشت سازی بین ویتنام و ژاپن خواهد بود. ویتنام حتی با یک تساوی به دور بعد راه یافت.

ژاپن که پس از ایران به عنوان دومین تیم پرافتخار فوتسال آسیا شناخته می‌شود، با شکست مقابل عربستان در بازی رفت، صعود خود را دشوار کرد و کار خود را در «اما و اگرها» به پایان رساند. اگر ژاپن مقابل ویتنام پیروز شود یا در صورت شکست عربستان مقابل کره مساوی کند، می تواند وارد مرحله بعدی شود. (قانون صعود به مرحله بعد بالاترین امتیاز و تفاضل گل بهتر است)

زمان زیادی طول کشید تا ژاپن به این سطح برسد

قرار گرفتن ژاپن یا ویتنام در رده دوم این گروه در حالی که ایران پیشتاز است می تواند به پیچیدگی های روند حذف کمک کند. پیش بینی کادر فنی تیم ملی ایران این است که در مرحله یک چهارم نهایی، ویتنام حریف ایران خواهد بود، اما اگر ژاپن در رده دوم گروه D قرار گیرد، ایران سرگروه گروه C خواهد بود. اولین فینال فوتسال آسیا در اولین مرحله حذفی انجام خواهد شد.

حتی نایب قهرمانی عربستان سعودی و حذف ژاپن بسیار کمتر از حد انتظار بود. اتفاقی که می تواند به تقابل ایران با عربستان سعودی که در بازی با شکست ژاپن غافلگیرکننده بود و با سرمربی باتجربه و اسپانیایی اش منجر شود می تواند اولین حضور در روند حذفی را تجربه کند.