چشم پوشی در برخورد با نانواهای متخلف حقوق مردم را تضییع می‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر محمد ایزدی یکشنبه شب در جمع بازرسان قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین اظهار کرد: چشم پوشی در برخورد قانونی با نانواهای متخلف این استان به تضییع حقوق مردم منجر می‌شود و باید برخورد با این مختلفان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: درحالی که برخی از نانوایان با شرافت و وجدان فعالیت می‌کنند، اما برخی با سو استفاده به فروش سهمیه آرد اقدام کرده و یا در ساعت مورد نیاز مردم تعطیل هستند.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان قزوین بیان کرد: هرگونه تعطیلی نانوایی بربری و سنگک در روزهای جمعه ممنوع بوده و روزهای تعطیل این واحدها باید غیر از پایان هفته باشد که بازرسان باید با متخلفان در این حوزه برخورد کنند.

وی تاکید کرد: کارگروه‌های آرد و نان در شهرستان‌های استان باید نسبت به شیفت بندی نانوایی‌ها در طول روز اقدام کرده و این‌طور نباشد که ساعت عصر و یا صبح نانوایی‌های لواش تعطیل باشد.

ایزدی در پایان عنوان کرد: نانواها افراد زحمتکشی هستند که قوت غالب مردم را تأمین می‌کنند، بنابراین لازم است که اتحادیه و حتی خود نانواها افراد متخلف در این حوزه را شناسایی کرده و اجازه ندهند عده‌ای فرصت طلب این صنف را زیر سوال ببرند