چرا کابینه نتانیاهو افراطی ترین کابینه رژیم صهیونیستی است؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه بین بین المللی: بنیامین نتانیاهو، رئیس و رهبر حزب لیکود راست گرایان تندروهای اخیر در انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با اخذ شده بیشتر صندلی ها را گرفت. یکشنبه این هفته توسط ایشاک هرتزوگ رئیس دولت رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه جدید منصوب شد و انتخاب وزرای جدید در حال بررسی است.

یدیعوت آهرونوت او دیروز در گزارشی به نقل از یک منبع نوشت که به نظر می رسد وزارتخانه های جنگ، امور خارجه و دادگستری در دست حزب لیکود نتانیاهو است.

در این گزارش خاطرنشان می شود که جدای از وزارتخانه های مهمی که در انحصار حزب لیکود باقی خواهند ماند، رقابت برای اخذ شده کنترل وزارتخانه هایی مانند دارایی، امنیت داخلی و مذهب در جناح راست قرار دارد.

موضوعی که در چند وقت اخیر بسیار مورد توجه رسانه های مختلف و بین المللی قرار گرفته است. بین المللی حضور احتمالی افراط گرایان راست در کابینه جدید به رهبری نخست وزیر نتانیاهو است.

یکی از گزینه های اصلی برای راستی آزمایی وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی است.ایتمار پسر گویرحتی در میان محافل صهیونیستی نیز به عنوان شخصیتی تندرو و تندرو شناخته می شود. انتخاب احتمالی وی به عنوان وزیر کابینه نتانیاهو به دلیل موضع نژادپرستانه وی علیه فلسطینیان، نگرانی های بسیاری را برانگیخته است.

چرا کابینه نتانیاهو افراطی ترین کابینه رژیم صهیونیستی است؟

پسر گویر در راهپیمایی پرچم، اورشلیم را اشغال کنید، آوریل 2022

پسر گویر سازمان بهداشت جهانی

ایتمار پسر گویر رئیس حزب «قدرت یهود» ساکن این شهر صهیونیستی رویداد چهار در شهر خلیل در شمال کرانه باختری است. در میان پیروانشهردار کاهنااو یک خاخام تندرو صهیونیست و رهبر جنبش کاخ بود. جنبشی که در دهه 1980 از سوی سیستم قضایی رژیم صهیونیستی تروریستی اعلام شد و فعالیت آن در سرزمین های اشغالی ممنوع شد.

درباره حرکت قصر گویر یکی از پیروان وی جالب است بدانید که این جنبش بر اخراج فلسطینیان از سرزمین خود و انتقال آنها به کشورهای دیگر به شدت تاکید می کرد و معتقد است که فلسطین فقط باید متعلق به صهیونیست ها باشد. جنبش کاخ استعفا در سرزمین های اشغالی را چیزی می داند که نمی توان آن را نادیده گرفت و در مورد آن مذاکره کرد. در آغاز اشغال فلسطین، این جنبش خشن صهیونیستی یکی از مسئولین اصلی کشتار و اخراج فلسطینیان از سرزمین کرامت و افراد مرتبط در آن، مانند ایتمار پسر گویرحضور جدی در نظام سیاسی رژیم صهیونیستی دارد.

یک نکته جالب دیگر در مورد بن گویر علاقه و تعهد قوی داردباروخ گلدشتاین» دکتر صهیونیست استرالیایی پس زمینه مالک آن بود. تروریست صهیونیستی که 28 سال پیش در نماز صبح اقدام به کشتار مکان مقدس ابراهیمی کرد و 30 فلسطینی را به شهادت رساند. رئیس حزب قدرت یهود باروخ گلدشتاین او را قهرمان می داند و سال ها عکس این قاتل صهیونیست را در اتاقش نگه داشته است.

پسر گویر او به دلیل اعتقاد قوی به برتری یهودیان بر دیگران، نه تنها از فلسطینی ها بلکه از همه غیریهودیان کینه دارد و می خواهد انتقام بگیرد. سرگرم کننده از آنها می آید. وی معتقد است هرکس به ارتش رژیم صهیونیستی آسیب برساند باید از سرزمین های اشغالی اخراج شود.

در سال 2007 ایتمار پسر گویر او به جرم نفرت پراکنی و حمایت از گروه های تروریستی محکوم شد، اما این مشکل او را از ادامه مسیر سیاسی خود باز داشت. خاکستر او چاره ای جز زندگی در جامعه ای نداشت که از کشتار و غارت فلسطینیان حمایت می کرد.

یک گل خطرناک

ایتمار پسر گویر خالی در چند سال گذشته به شرایط شدید خارج از حد معمول و نژادپرستی ضد فلسطینی بسیار محبوب بود. او یکی از پیشروان راستگرای صهیونیستی محسوب می شود که همچنان بر لزوم اخراج همه فلسطینی ها از این سرزمین پافشاری می کند. بابا و مردگان تحت فشار قرار می گیرند.

پسر گویر او اخیراً در یک تریبون عمومی به صراحت اعلام کرد که اگر در کابینه جدید به عنوان وزیر امنیت داخلی انتخاب شود، آزادی بیشتری به پلیس و ارتش رژیم صهیونیستی خواهد داد تا به آن فلسطین شلیک کنند. در واقع اگرچه او هنوز رسما وارد کابینه دولت صهیونیستی نشده است، اما این اقدام تشویقی است. آمیز شروع به چرخش علیه فلسطینی ها کرد، حرکتی که تنها منجر به کشتار و غارت بیشتر فلسطینی ها می شود.

اخیراً عکسی از همسرش ایتمار پسر گویر منتشر شد که او مسلح در یک جلسه رسمی در قدس اشغالی شرکت کرد. وقتی ماجرا جنجالی شد، گفت که برای حفظ جانش باید اسلحه حمل کند!

چرا کابینه نتانیاهو افراطی ترین کابینه رژیم صهیونیستی است؟

همسر ایتمار پسر گویر (دوم از راست) دو روز پیش در مراسمی در قدس مسلح شدند

مزیت صحبت کردن

در ده سال گذشته در میان کابینه های رژیم صهیونیستی، کابینه به رهبری بنیامین نتانیاهو همیشه افراطی بوده است. چیز واقعی سیاستی برای فلسطینی ها اتخاذ کرد است. نتانیاهو در دوران نخست وزیری اش خاکستر در عرصه سیاسی رژیم صهیونیستی موضعی تند و افراطی دارد خاکستر او به‌عنوان ضد فلسطین شناخته می‌شود، اما دستاوردهای او در صحنه چندان قابل توجه نبوده است.

در واقع سوابق سالهای اخیر نشان داده است که فلسطینیان علیرغم نصب کابینه سختگیرانه و حتی تمایل شاهان برای مبارزه با مهاجمان سرزمین شاهان دست از مبارزه برنداشته اند، اما روز به روز قوی تر می شود. نتانیاهو علیرغم وعده‌های بزرگی که در سال‌های اخیر به جامعه صهیونیستی داده است، به دستاورد قابل توجهی نرسیده است و کاری که انجام داده وحشتناک است. رسوایی برخی از رهبران فلسطینی و مخالفان همچنان محدود هستند.

چرا کابینه نتانیاهو افراطی ترین کابینه رژیم صهیونیستی است؟
شمار کشته شدگان صهیونیست در جنبش مقاومت در سال 2022 نسبت به سال قبل از آن افزایش چشمگیری داشته است

در روزهای اخیر مقاومت فلسطین و تحرکات ضد صهیونیستی در سرزمین های اشغالی به ویژه کرانه باختری افزایش یافته است. آه تو در یکی از این اقدامات، یک جوان فلسطینی به یک شهرک صهیونیست نشین نفوذ کرد. آریل (در کرانه باختری اشغالی) سه صهیونیست را کشت. بر اساس آمارها از ابتدای سال جاری تاکنون 29 صهیونیست در جریان مقاومت کشته شده اند است که نسبت به سال گذشته رقم پایینی است. در واقع به نظر می رسد در چند روز اخیر ملت فلسطین از صهیونیست های تندرو استقبال کرده و با درک دقیق اوضاع به آنها هشدار تلویحی داده است. است اما اگر اوضاع بدتر شود، فلسطینی ها حضور خود را در میدان تقویت خواهند کرد.