چراغ سبز اردوغان به پوتین برای ساخت پمپ بنزین در ترکیه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «رجب تمیز اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفت که در حال تلاش برای ایجاد یک هاب گاز در ترکیه قابل انجام است، آنها کار می کنند.

اردوغان در این باره گفت: پس از دیدار ما با آقای ولادیمیر پوتین، اکنون وزارت نیرو در حال انجام تحقیقات کامل با شرکای روسی ما در این زمینه است. هاب یک گاز است. بر اساس برآوردهای اولیه، ترکیه ممکن است مکان مناسبی برای این پروژه باشد.

قبلا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رجب دیدار کرده است تمیز اردوغان، همتای ترک خود، پیشنهاد ایجاد کرد هاب گازی پیشنهاد توزیع گاز روسیه به کشورهای دیگر را داد. سخنگوی کرملین در مورد پیشنهاد پوتین برای ایجاد هاب گازی در ترکیه گفت: روسای جمهور روسیه و ترکیه خواستار بررسی سریع و دقیق این موضوع شدند.

پسکوف وی ادامه داد: نگرش ترک ها به این پیشنهاد تاثیر مثبتی داشت.

هفته گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه ابراز اطمینان کرد که پس از اتمام طرح ساخت. هاب گاز ترکیه و اروپا گاز روسیه را خریداری خواهند کرد. رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: “هاب گاز در ترکیه یک پروژه کاملا محقق شده است چشم انداز و ما می‌توانیم آن را به سرعت انجام دهیم، و افراد زیادی مایل به انجام معامله هستند. در مورد آن هیچ تردیدی نیست.

رهبر روسیه ادامه داد: شکی نیست که خریداران گاز زیادی به اروپا وجود دارد. خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد در این زمستان و آینده. من مطمئن هستم که قرارداد امضا خواهد شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی هفته گذشته خود در مجمع هفته انرژی روسیه پیشنهاد ساخت بزرگترین را داد هاب گاز اروپا به ترکیه صادر شد. به گفته پوتین، زمانی که انتقال مقدار گاز دیگر انجام نشود به دور چیزی چرخیدن جریان ندارد، کانال به هاب گاز در ترکیه ممکن است گزینه دیگری باشد. او گفت که ممکن است نیاز به ساخت یک سیستم خط لوله گاز دیگر و ساخت یک هاب باید با ارسال گاز به کشورهای ثالث و به ویژه کشورهای اروپایی به ترکیه برود. این موضوع در حال بحث است سر رؤسای جمهور روسیه و ترکیه نیز در 13 اکتبر در آستانه گفتگو کردند.

رئیس جمهور روسیه همچنین به مطبوعات گفت: همیشه کسی برای خرید گاز طبیعی وجود دارد. رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به پرسش‌هایی درباره آغاز مذاکرات هاب چگونه گاز در روسیه پیشرفت می کند و خریداران بالقوه علاقه مند به خرید گاز از طریق آن هستند هاب وی گفت: همیشه کسی برای خرید گاز وجود دارد و تقاضای زیادی برای این محصول در سراسر جهان وجود دارد.