پیگیری مصوبات سفرهای استانی شرط لازم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سید صولت مرتضوی روز یکشنبه در دومین نشست هم‌اندیشی با نمایندگان وزارتخانه‌ها در سفرهای استانی و مدیران کل حوزه وزارتی و بازرسی دستگاه‌های اجرایی با موضوع ارتباطات مردمی خطاب به آن‌ها گفت: شما پیشانه پیشانی دولت هستید و دولت صرف به معنای قوه نیست دولت یعنی حاکمیت و شما محل مراجعه مردم هستید.

وی افزود: باید ارتباطات را با مردم قوی کنیم و سفرهای استانی این است که به ما بیاموزد آنچه هست، همان مردم هستند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: پیگیری مصوبات سفرهای استانی شرط لازم و کافی است و انتظار این است تعاملات خود را با حوزه سامد تقویت کنید و پاسخگو باشید آنکه مسئول است، باید پاسخگو باشد و همه باید پاسخگو باشند.

مرتضوی گفت: باید پیشخوان خدمت درست کرد تا مردم بدون واسطه مسائل خود را بیان کنند.

وی افزود: این نشست‌ها برای میز خدمت و پاسخگویی به مشکلات مردم است و در سفرهای استانی حوزه ارتباطات مردمی تمام‌قد وارد می شوند و دستگاه‌های اجرایی را وارد استان می‌کنند تا به سؤال‌ها و نیازهای مردم پاسخ دهند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: بخش قابل توجهی از مشکلات مردم حل می‌شود و بخشی از مباحث درباره ارتباط تلفنی و ارسال پیامک و ارسال نامه است و دفتر ارتباط مردمی نهاد ریاست‌جمهوری به تفکیک به وزارتخانه‌ها ارسال می‌کند و آن‌ها مکلف به بررسی و اقدام هستند.

مرتضوی درباره برگزاری نشست امروز توضیح داد: برگزاری این نشست با هدف هماهنگی جدیدی است تا پاسخگویی به مردم روان‌تر شود و یک ارزیابی از دستگاه‌های اجرایی در حال انجام است که نتیجه آن از سوی مرکز ارتباط مردمی نهاد اعلام می‌شود.