پیش بینی تولید 400 میلیون تخم ماهی قزل آلا در کشور – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «مهدی شکوری» با بیان اینکه در سال گذشته 330 میلیون عدد تخم مرغ ماهی قزل آلا مرغوب در داخل تولید شد که نسبت به پنج سال قبل چهار برابر شده است، گفت: نیاز فعلی کشور. وی با بیان اینکه حدود 500 میلیون تخم مرغ در تولید ماهی قزل آلا مصرف می شود، گفت: حدود 160 میلیون تخم مرغ از خارج از کشور وارد می شود.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ادامه داد: همچنان تقاضا برای تخم قزل آلای وارداتی وجود دارد و برخی از مزارع پرورش ماهی قزل آلا ترجیح می دهند از تخم قزل آلای وارداتی استفاده کنند.

شکوری با بیان اینکه انجمن شیلات ایران اقداماتی را برای ترویج و توسعه تولید قلیه ماهی آزاد ماده کامل در کشور انجام داده است، تصریح کرد: این سازمان در سال 1398 با دانشگاه صنعتی اصفهان برای تولید قلیه ماهی آزاد ماده کامل با استفاده از ماهی نر اصلاح شده همکاری کرده است. . قراردادی منعقد شد و سپس این کار در مزارع دیگر نیز توسعه یافت و امیدواریم این اقدام منجر به تولید تخم مرغ در سال جاری برای همه بانوان شود.

معاون توسعه آبزی پروری جامعه شیلات گفت: مرکز جوجه کشی ماهی قزل آلا در اصفهان نیز در سال های اخیر سرمایه گذاری های هنگفتی برای تولید یک عدد تخم ماده انجام داده است و هدف این مرکز دستیابی به تولید 100 عدد تخم مرغ است. میلیون تخم ماده کامل در سال

شکوری درباره توسعه تولید قلیه ماهی آزاد کامل ماده افزود: تولید قلیه ماهی آزاد ماده کامل نسبت به پنج سال قبل چهار برابر شده است و با راه اندازی مرکز گزینش انتظار داریم به طور کامل تقاضای کشور برای قلیه ماهی قزل آلا باشد. داخل.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در تولید ماهی تیلاپیا وی همچنین پیش بینی کرد امسال 1500 تن از این نوع ماهی در کشور وجود داشته باشد.

او ماهی تولید می کند تیلاپیا سال گذشته 700 تن در کشور بود و گفت: این محصول به 57 هزار تن می رسد. تیلاپیا هدف آن برنامه تغییر بود.

شکوری در مورد قیمت ماهی تیلاپیا وی گفت: قیمت این فیله ماهی نسبت به سال 1396 10 برابر شده است.

وی گفت: امسال گروه آزمایشی برای توسعه فناوری تکثیر و پرورش این ماهی در کشور از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور تشکیل می شود. تیلاپیا در استان یزد واقع شده است.