پیش بینی برداشت 19 هزار تن ماهی گرم آبی در گلستان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جباری عصر دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: از یک مزرعه پرورش ماهی گرمسیری در حاشیه رودخانه اترک از جمله مزرعه پرورش ماهی گرمسیری آلاگل بازدید به عمل آمد و مشکلات و مشکلات پرورش دهندگان ماهی در این زمینه انجام می شود. . مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره شیلات گلستان افزود: با توجه به سطح هزار و 200 با وسعت هکتار از مزارع مرزی استان، این منطقه یکی از فرصت های استان برای افزایش تولید ماهی گرمسیری بر اساس طرح تغییر وزیر جهاد کشاورزی است که با تولید می توان به این مهم دست یافت. بیش از این ظرفیت برای دستیابی به رشد مناسب در منطقه ماهیان گرمسیری.

وی با بیان عملکرد استان در تولید ماهیان آب شیرین گفت: در سال گذشته 15 هزار تن ها ماهی گرمسیری در مزارع استان تولید شده است که پیش بینی می شود امسال این رقم به 19200 تن افزایش یابد و امیدواریم با رفع مشکلات و مشکلات منطقه مرزی استان پیش برویم. بالا شاهد تولید بیش از حد انتظار ماهیان گرمسیری در استان هستیم.

باید گفت در محدوده مرزی استان بیش از هزار و 200 مزارع پرورش ماهی گرمابی به مساحت یک هکتار در دو منطقه گنبدکاووس و آق قلا با ظرفیت تولید بیش از سه هزار تن ماهی واقع شده است.