پیشرفت کشور باید برای جامعه تبیین شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی علایی مرکز اقتصاد دانش بنیان استان قزوین که بعدازظهر شنبه در اتاق شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، گفت: بخش کشاورزی و مزایای آن استان قزوین بخشی از دشت بزرگ قزوین است و همچنین تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از دشت قزوین باید به مشکلات هر دو در کنار هم اهمیت بیشتری داد.

این مسئول با بیان اینکه ظرفیت استان قزوین در حوزه کشاورزی چندان بالا نیست، گفت: در این بخش باید از تخصص و توان سایر دانشگاه های موفق به ویژه دانشگاه البرز که مرکز کشور در این زمینه.

وی پیشنهاد کرد: برای شناخت هر چه بیشتر توانمندی های استان قزوین بهتر است همایش ها یا نشست هایی با شرکت های دانش از سراسر کشور برگزار شود که محوریت آن بازدید از امکانات قلمرو است. و چگونگی افزایش بهره وری از این مهارت ها و همچنین حضور شرکت های دانش کشاورزی در استان.

وی تاکید کرد: معرفی استارتاپ ویکند با برگزاری نمایشگاه می تواند مزایای زیادی برای استان به همراه داشته باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: اغلب در کشور از نداشته هایمان سر و صدا می کنیم و دشمن هم همین کار را می کند و مسئولیتی را که داریم بر عهده نمی گیرد اما دشمن تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا داشته هایمان را تغییر دهد. مالک نمی داند و دشمن این مشکل را دور می زند.

وی ادامه داد: باید فضای روشنگری ایجاد کنیم و حرکت رهبر پیشرفت را در کشور آغاز کنیم تا عموم مردم از پیشرفت ها مطلع شوند و نیمه پر لیوان را ببینند.