پیشرفت علمی در کشور باعث سنگ اندازی دشمن شده است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی عصر یکشنبه با حضور در پژوهشکده واکسن و سرم سازی رازی ضمن تبریک ایام فرخنده و خجسته ماه ربیع المولد و میلاد با سعادت حضرت حق. پیامبر و صلی الله علیه و آله و امام صادق فرمودند: «اگر خدا بخواهد می‌توانیم در راهی که همه می‌رویم تثبیت و موفق شویم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع علم، تحقیق و پژوهش از موضوعاتی است که اسلام برای آن اهمیت ویژه ای قائل است، گفت: اسلام بر علم و فهم آن تاکید زیادی داشته است.

امام جمعه کرج در قسمتی دیگر بر لزوم رفع و رسیدگی به برخی مشکلات در پژوهشکده واکسن و سرم سازی رازی تاکید کرد و گفت: برخی از مشکلات به وجود آمده باعث دلسوزی و آسودگی نمی شود و باید متاسف شد که این مکان و خود. هیچ چیز مهم نیست

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر لزوم گسترش و توسعه علم گفت: اگرچه کار متناسب با مشکلات علمی وجود ندارد، اما به دلیل محدودیت زیرساخت ها و منابع، ساختار اجرایی کشورها باید از موازی کاری با اولویت کاری پرهیز کنند.

وی درباره قدمت پژوهشکده واکسن و سرم سازی رازی گفت: پژوهشکده واکسن و سرم سازی رازی در آستانه 100 سالگی قرار دارد و اطلاعات و فرهنگ این موسسه باید به گونه ای کار کند که همه بتوانند کار کنند. کشور آن را می داند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بابیان اینکه حفاظت جنبه های مختلفی از جمله حفظ سلامت دارد، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی سال هاست که واکسن های مهم و ضروری برای سلامت انسان، طیور و دام تولید کرده است. ، که به طور غیرمستقیم سلامت افراد مهم است، تلاش می کند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه تولید واکسن رازی کوپارس و تفاوت مدل تولیدی آن با سایر واکسن های کرونا وجود دارد، گفت: خوشبختانه این موسسه موفق به تولید واکسن این بیماری هولناک شده است.

وی در بخشی دیگر با اشاره به کتاب «متغیر با قدرت» نوشته آلوین تافلر، نویسنده و آینده پژوه آمریکایی، گفت: در این کتاب در سال 1990، آلوین تافلر به شرح پیشرفت بشر در تامین قدرت و سپس ادعای آن در آینده می پردازد. سن، قدرت این در دست کسانی است که توسعه علمی بیشتری دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر ضرورت پیشرفت و توسعه علمی در کشور تاکید داشتند، برخی از پیشرفت های علمی کشور از جمله سلول های بنیادی، نانو را بیان کردند. و هوافضا، نتیجه بازگشت های مکرر هستند. تاکید رهبر معظم انقلاب

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با تاکید بر اینکه این پیشرفت علمی در کشور باعث سنگ اندازی دشمن شد، گفت: با توجه به افزایش پیشرفت علمی در ایران اسلامی، موانع زیادی برای ما دشمن ایجاد شده است.

وی در بخشی دیگر گفت: پژوهشکده واکسن و سرم سازی رازی یک موسسه بین المللی است بنابراین نباید در سطح استانی و کشوری به آن نگاه کرد.

رئیس مرکز امربه معروف و ناهی در آخرین بخش از بیانات خود از تلاش های این نهاد در جهت توسعه علمی کشور و حفظ سلامت جامعه تقدیر و تشکر کرد.