پیروزی جمهوری خواهان در کنگره به معنای پایان کمک به خبرگزاری کی یف – مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری آمریکا، حزب حاکم دموکرات را متهم کرد که به جای مراقبت از جان مردم آمریکا، به درگیری در اوکراین اولویت منطقه ای می دهد و گفت: در صورت پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای کنگره، کمک های نظامی و غیرنظامی به اوکراین قطع می شود و حتی یک سنت هم به این کشور داده نمی شود.

وی در این خصوص گفت: آنها (دموکرات ها) فقط به مرز اوکراین اهمیت می دهند نه مرز جنوبی آمریکا. (اما) کشور ما در اولویت است.

در 8 نوامبر (17 نوامبر 1401) انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده، 435 عضو مجلس نمایندگان، 35 سناتور، 39 فرماندار و بسیاری از مقامات محلی و ایالتی را انتخاب خواهند کرد. جزیره. ایالات متحده.

در حالی که نظرسنجی ها نشان می دهد شانس واقعی برای جمهوری خواهان برای تصاحب اکثریت مجلس نمایندگان و همچنین سنای ایالات متحده وجود دارد، به نظر می رسد سیاستمداران اوکراینی کمتر نگران وعده های گرین هستند.

در واقع، سواتوسلاو یورس، یکی از اعضای حزب ابتکار خلق، که توسط ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین رهبری می شود، امروز (جمعه) گفت که “سبزها به عنوان یکی از اعضای محبوب و مهم در بحث جمهوری خواهان در نظر گرفته نمی شوند.”

وی گفت: بدیهی است که در آمریکا اختلافات جناح راست و چپ وجود دارد زیرا آمریکا کشوری دموکراتیک است. اما وقتی صحبت از سبک غالب در هر دو طرف می شود، حمایت از اوکراین واضح است.

یورش با تاکید بر اینکه اوکراین به دنبال “کمک های نامحدود” نیست، گفت که “دولت کیف در مورد محل خرج کردن کمک ها بسیار شفاف است و از هر نوع حسابرسی یا تفویض اختیار برای بررسی و تأیید استفاده از کمک ها استقبال می کند.”

با این حال، تلاش‌های اخیر سناتور رند پل از کنتاکی برای درج یک بند “کنترل” در لایحه کمک 40 میلیارد دلاری به اوکراین تاکنون شکست خورده است.

گرین یکی از 57 نماینده ای بود که با کمک 40 میلیارد دلاری به اوکراین مخالفت کرد و گفت که تنها حدود یک سوم تسلیحات ارسال شده به اوکراین در خط مقدم جنگ استفاده می شود. آمار تایید شده توسط CBS News.

از زمان شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین در 24 فوریه (5 مارس 1400)، آمریکا بیش از 54 میلیارد دلار کمک به اوکراین ارسال کرده است.