پیام تبریک اردوغان به رئیس جمهور جدید عراق – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب تمیز اردوغان رئیس جمهور ترکیه انتخاب عبداللطیف رشید را به عنوان رئیس جمهور جدید عراق تبریک گفت.

بر اساس این گزارش، اداره ارتباطات دفتر ریاست جمهوری ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اردوغان روز شنبه برای ارسال پیام تبریک با رئیس جمهور جدید عراق تماس تلفنی داشته است.

در این بیانیه آمده است که رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با دوست جدید عراقی خود تاکید کرد: آنکارا همانطور که به امنیت و حقیقت ترکیه اهمیت می دهد، به امنیت، ثبات و رفاه عراق نیز اهمیت می دهد. اردوغان همچنین بر تلاش‌های مستمر برای توسعه روابط با عراق در همه زمینه‌ها به گونه‌ای که به امنیت، ثبات و رفاه منطقه کمک کند، تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی عراقخودآگاه) ضمن انتشار اطلاعات این گفتگوی تلفنی، رئیس جمهور عراق از پیام تبریک رئیس جمهور ترکیه تشکر کرد.

عبداللطیف رشید در این تماس تلفنی بر اهمیت روابط کشورش با ترکیه و تقویت آن در زمینه های مختلف برای تامین منافع متقابل تاکید کرد و خواست دو کشور دوست برای توسعه را برآورده کرد. و رفاه.

لازم به ذکر است که پارلمان عراق در 13 اکتبر پس از کسب اکثریت آرا در دور دوم رای گیری. فهمیدنعبداللطیف رشید را به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب کرد.