پیامبر اکرم (ص) واسطه فیض الهی است که به همه پیامبران می رسد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رضا رمضانی صبح شنبه در مراسم هشتمین روز از ماه محرم که در صحن قبر خواهر امام رضا(ع) برگزار شد.آ) رشت را نگه داشتند، گفت: درود خدا بر پیامبرپ) به آنها احترام خاصی نشان می دهد.

دبیر کل مجلس شورای ملی اهل بیت(ع)آ) وی با اشاره به اینکه همه پیامبران خدا واسطه بین بشر و خداوند متعال هستند، تصریح کرد: پیامبر اکرمپ) او به دلیل موقعیت روحی و اخلاقی که دارد، واسطه بین انسان و خدا برای خیر و بخشش است.

وی گفت: حضور پیامبر اکرم (ص)پ) وی واسطه فیض خداوند برای همه پیامبران است، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم تنها نام پیامبر اکرم را ذکر کرده است.پ) قسم خورده بود.

آیت الله رمضانی نیز فرمودند: همه انبیا رحمان هستند، اما پیامبر اکرمپ) رحمت بزرگی برای دنیا و همه جهانیان است.

وی با تاکید بر آثار ارسال صلوات بسیار و فواید دنیا و بهشت، افزود: یکی از فواید دنیوی ارسال صلوات با ملاحظه، پاسخگویی به نیازهای انسان، رفع زحمات ناشایست و رفع فقر است.

نماینده مردم گیلان در بیت رهبری اذعان داشت: از شفاعت پیامبر اکرم بهره مند شدند.پ)مساوات در تسبیح و تسبیح خداوند، کفاره و محو گناهان، فواید در ثواب 72 شهید و… از جمله فعالیت های دنیا در ذکر صلوات است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از احادیث بر ارزش نعمت مبعث تاکید شده است، افزود: مردم باید با محاسبه خود چیزی را به خداوند متعال تقدیم کنند تا خداوند نعمت های خیر را به ویژه در زندگی او لحاظ کند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه حضرت زهرا(س)س) ایشان نزد خداوند از جایگاه ویژه و محترمی برخوردارند، فرمود: خاندان اهل بیت(ع)آ) آنها همیشه صورت لطف و سخاوت و واسطه نعمت های خداوند برای بندگان هستند.