پیاده روی به سلامت زانو کمک می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس هر روزعلاوه بر این، نتایج این مطالعه نشان می دهد که پیاده روی ممکن است یک درمان موثر برای کاهش آسیب مفصلی باشد.

دکتر “رحمت هسیاو وی اگر», سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه بیلور ویرجینیا گفت: “تا به امروز، هیچ درمانی که بتواند آسیب و درد آرتروز را کاهش دهد، وجود نداشته است.”

محققان نتایج یک مطالعه چند ساله را بررسی کردند که در آن شرکت کنندگان گزارش دادند که چند بار و چند بار راه می روند. شرکت‌کنندگانی که 10 سال یا بیشتر در 50 سالگی یا بیشتر راه رفتن را گزارش کردند، به عنوان گروه «پیاده‌روی» و کسانی که کمتر راه رفتن را گزارش کردند، به‌عنوان «راه نرفتن» طبقه‌بندی شدند.

افرادی که پیاده روی می کنند تا ورزش کنند، بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند، دچار درد مکرر زانو می شوند. نه عابران پیاده حدود 40 درصد کاهش داشت.

اگر این نتایج برای کسانی که شواهدی دارند بسیار مهم است رادیوگرافی آنها آرتروز دارند اما هر روز در زانوهای خود درد ندارند، که مفید است. این مطالعه از این احتمال حمایت می کند که رفتن به باشگاه می تواند به جلوگیری از درد روزانه زانو کمک کند. همچنین ممکن است شدت آسیب استئوآرتریت در مفاصل را کاهش دهد.

اگر وی گفت: پیاده روی برای ورزش فواید سلامتی مانند بهبود سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به چاقی، دیابت و برخی سرطان ها دارد که کمترین تأثیر را دارند.

اگر وی توصیه کرد: افراد مبتلا به آرتروز زانو باید ورزش کنند، به خصوص اگر روزانه زانو درد ندارند.