پوتین در مسکو میزبان علی اف و پاشینیان خواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، روسای جمهور ارمنستان و آذربایجان قرار است به زودی در مسکو با ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو کنند، اما کرملین از اعلام تاریخ دقیق دیدار روسای جمهور سه کشور خودداری کرد.

در این رابطه، «دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین گفت: به زودی تاریخ دیدار روسای جمهور ارمنستان و جمهوری آذربایجان که به مسکو دعوت شده اند را تعیین خواهیم کرد. استبه ما خبر دهید.

به گفته برخی منابع در باکو و ایروان، این دیدار ممکن است هفته آینده برگزار شود.

همچنین “مریم زاخارووا“سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اولین پوتین از سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان دعوت کرد تا در یک نشست سه جانبه جدید به بحث و تبادل نظر در مورد تمامی مسائل سه جانبه و دوجانبه بپردازند.

سخنرانی سه جانبه قبلی پوتین، علی اف SY پاشینیان در نوامبر 2021 در سوچی برگزار شد.

دور جدید درگیری نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ کوهستانی که از 6 اکتبر 2009 آغاز شد، در نوامبر همان سال با میانجیگری روسیه و امضای معاهده صلح بین روسای جمهور روسیه پایان یافت. . و آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان.

بر اساس این قرارداد، ارمنستان تصمیم گرفت از سرزمین های اشغالی جمهوری آذربایجان خارج شود. با این حال، درگیری های متناوب بین جناح ها همچنان ادامه دارد.

اول هم “سرگئی.” لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود اعلام کرد که رهبران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان به طور ویژه در حل مشکل قره باغ نقش دارند. وزیر خارجه روسیه در آن زمان کالاها وی گفت: این کار یک روزه نیست و سران 3 کشور شخصا درگیر آن هستند. علاوه بر این، ارتش ما که بخشی از نیروهای حافظ صلح روسیه در قره باغ است نیز درگیر این مشکل است. “سرگئی لاوروف افزود: ارمنستان متحد ماست.