پنتاگون بیانیه ارسال موشک از ایران به روسیه را تایید نکرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ادعای ارسال موشک از ایران به روسیه را تایید نکرد.

بر اساس این گزارش، «پاتریک رایدرسخنگوی پنتاگون گفت که ایالات متحده هیچ مدرکی دال بر ارسال سلاح از ایران به روسیه ندارد.

پیش از این خبرگزاری رویترز در خبری جعلی مدعی شده بود که اطلاعات اطلاعاتی در اختیار دارد مبنی بر اینکه ایران در حال آماده شدن برای ارسال موشک و پهپاد به روسیه است.

این رسانه انگلیسی که سابقه طولانی در ایجاد فضای نادرست و گمراه کننده علیه ایران دارد، اعلام کرد که این توافق در جریان سفر معاون رئیس جمهور ایران به روسیه در تاریخ 13 مهرماه انجام شده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در عین حال در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره اخبار منتشر شده در چند هفته اخیر و موضع مقامات اوکراینی در مورد استفاده از … ارتش روسیه پهپاد سازندگی ایران در جنگ اوکراین، گفت: جمهوری اسلامی ایران اخبار منتشر شده مبنی بر تحویل پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را بی اساس می داند و آن را بررسی نمی کند.

وی افزود: از ابتدای درگیری، ما همواره سیاست اصولی و روشن خود را مبنی بر بی طرفی فعال و مخالفت با جنگ و لزوم حل سیاسی اختلافات دو طرف به دور از خشونت اعلام کرده ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در همین راستا طی یک ماه گذشته وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس ها و دیدارهای خود با بسیاری از همپیمانان روسیه و اوکراین همواره بر لزوم حل مشکلات تاکید کرده است. مشکل. مسالمت آمیز مبارزه کنید آمیز و از طریق گفت و گو از تمایل و تمایل کشورمان برای کمک به این روند خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران این ادعاهای بی اساس مبتنی بر اطلاعات نادرست و نظرات جانبدارانه را بخشی از فضاسازی سیاسی و هدف قرار دادن سازمان های رسانه ای دانست و توجه برخی کشورها به جمهوری اسلامی ایران و در نتیجه تمایل به آن گفت و گو و مذاکره با اوکراین برای حل این اتهامات.