پنتاگون: اوکراین می تواند کریمه را با موشک های هیمارس هدف قرار دهد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، لورا کوپر معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: واشنگتن معتقد است سکوهای پرتاب موشک هیمارس که به اوکراین منتقل شده است به این کشور اجازه می دهد تا بیشتر اهداف روسیه از جمله کریمه را هدف قرار دهد.

بر اساس این گزارش، وی همچنین افزود: پنتاگون نیازی به تجهیز اوکراین به موشک های راهبردی با برد 300 کیلومتر و همچنین موشک های هدایت شونده با برد 80 کیلومتر نمی بیند.

کوپر گفت: بر اساس برآورد ما با کمک موشک انداز هیمارس می توانند اکثر اهداف را در جنگ شکست دهند.

این مقام آمریکایی ادامه داد: ما معتقدیم که آنها می توانند بیشتر اهداف از جمله شبه جزیره کریمه را هدف قرار دهند.

در همین حال، کاخ سفید روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «جو بایدن» (رئیس جمهور آمریکا) با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین تلفنی گفت وگو کرد.

به گزارش این رسانه، در بیانیه کاخ سفید در این باره آمده است: بایدن به زلنسکی گفت که واشنگتن 625 میلیون دلار کمک جدید از جمله موشک های هیمارس ارائه خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور اوکراین گفته است که ایالات متحده هرگز الحاق خاک اوکراین به روسیه را نخواهد پذیرفت.

در همین راستا، کاخ سفید روز جمعه 18 سپتامبر اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از کنگره خواسته است بیش از 9 میلیارد دلار برای کمک بیشتر به اوکراین اختصاص دهد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که این کمک ها در 2 قسمت 4.5 میلیارد دلاری برای تقویت قابلیت ها و تجهیزات دفاعی و بخشی دیگر برای تقویت قدرت اقتصادی اوکراین ارائه می شود.