پمپئو: اظهارات بایدن در مورد جنگ هسته ای نسنجیده بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره خطرات جنگ هسته ای را “بی پروا و بی فکر” خواند.

بر اساس این گزارش، مایک پمپئو در گفت و گو با فاکس نیوز گفت: اظهارات رئیس جمهور بایدن درباره جنگ هسته ای بی معنا و بی فکر است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز معتقد نبود چنین اظهاراتی یکی از بزرگترین شکست های سیاست خارجی دولت آمریکا در دهه اخیر باشد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک شوخی نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، جو بایدن در سخنانی درباره تهدید هسته ای گفت: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، برای اولین بار پس از بحران موشکی کوبا با تهدید سلاح هسته ای مواجه خواهیم شد.

بایدن همچنین افزود که زمان زیادی صرف حفظ وحدت ناتو می شود و تغییرات زیادی در حال رخ دادن است، اما او به ماهیت این تغییرات اشاره ای نکرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که پوتین را به خوبی می شناسد و وقتی درباره احتمال استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی یا سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی صحبت می کند، شوخی نمی کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد در سن پترزبورگ گفت: روسیه کسی را با سلاح هسته ای تهدید نمی کند. ما این سلاح ها را داریم و همه باید از آنها آگاه باشند و در صورت لزوم از آنها برای حفاظت از حاکمیت ما استفاده می شود.