پلاسخارت مجری یک برنامه آمریکایی در عراق – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانجاسم البیاتی، یکی از اعضای ارشد ائتلاف دولت قانون، در بیانیه ای گفت که تصمیم شورای امنیت برای تمدید ماموریت هانس پلاسچارت برای چهار سال دیگر به دلیل عدم تکمیل اسناد ارائه شده توسط یونایتد بوده است. پادشاهی ها و دشمنان خاصی به او سپرده شد.

وی گفت: «ماموریت جنین پلاسخارت در چهار سال گذشته ثابت کرده است که او از گروه‌های سیاسی خاصی حمایت می‌کند که برنامه‌های آمریکا و برخی کشورهای مخالف روند سیاسی در عراق را اجرا می‌کنند.»

وی افزود: پلاسخارت همواره در شورای امنیت سازمان ملل متحد و در گزارش های خود به نکات منفی و دروغگویی در مورد وضعیت کنونی عراق اشاره و برجسته کرده است.

البیاتی گفت که هدف از گسترش ماموریت سازمان ملل دستیابی به دو هدف است: اول، دادن نقش گسترده تر به اقلیم کردستان و دوم، کاهش نقش دولت فدرال. این در حالی است که پلاسخارت تلاش می کند نیروهای اهل سنت را تحت رهبری مسعود بارزانی به فعالیت وادار کند.

یادآوری می شود که مردم و سیاستمداران عراق به شدت از دخالت هیئت سازمان ملل در امور عراق انتقاد کرده و حضور آنها را عامل آشفتگی در روند سیاسی و روند انتخابات این کشور دانسته اند.

اخیراً، علی الفتلاوی، یکی از اعضای ائتلاف فتح عراق، «جنین پلاسخارت» را به مشارکت در سیاست‌های نفرت‌انگیز و ایجاد ناآرامی سیاسی در عراق متهم کرد و گفت که گزارشی نادرست به شورای امنیت و سازمان ملل ارائه کرده است. پلاسخارت. او در حال حاضر موقعیتی سرشار از نفرت از عراق دارد.