پشتیبانی پایان نامه های مبتنی بر نتایج اعلام شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر. محمدرضا منظم، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: این طرح ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است. نحوه حمایت از پایان نامه بر اساس نتایج تا سقف 100 میلیون تومان با جزئیات مشخص برای دانش دانشگاه های علوم پزشکی تدوین شده است.

وی با بیان اینکه انجام پایان نامه مستلزم ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه است، گفت: هدف ما تقویت این ارتباط است. فقط چند پایان نامه به مقاله منتهی شد. ما حمایت میکنیم.

وی با تاکید بر نتایج ملموس، خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات انجام شده در پایان نامه و تحقیق و پاسخگویی به نیازهای جامعه اعم از مادی یا دستورالعملی است. نرم افزار، راهی برای بهبود فرآیند و غیره محصول متمرکز نامیده می شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد دستورالعمل های عملیاتی برای اجرای پایان نامه نتیجه محور توسط وزارت بهداشت، گفت: دیدگاه های دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص پایان نامه محور بودن محصول متفاوت است.

رئیس معاونت توسعه فناوری سلامت گفت: اولاً ادبیات و زبان در این زمینه آشناست و امید است همه دانشگاه‌ها در مورد آنچه ما در آن وزارتخانه می‌خواهیم توافق و توافق کنند. زیرا این اقدام تنها محدود به تغییر نام نخواهد بود، بلکه باید عواقب آن را نیز دید. نکته بعدی ایجاد روشی برای ارزیابی پایان نامه های محصول محور در دانشگاه هاست تا اختلاف سلیقه ها تحت الشعاع قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه در سیاست به هر دو جنبه توجه شده است، گفت: ما شرایط را برای دانشگاه نیز در نظر گرفته ایم. تبر برای تعیین سطح فناوری، رشته فنی، نیاز بازار، حل مشکلات اجتماعی و … در دست دانشگاه است و امکان عدد از صفر تا 100 وجود دارد. بر اساس متدولوژی پایان نامه ای است با تمرکز بر محصولی که حداقل امتیاز 60 را کسب کرده و می تواند به وزارت بهداشت ارسال شود.

وی مرتباً روند ارزیابی پایان نامه بر اساس نتایج را در دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت مطرح کرد و گفت: درخواست ها برای ارزیابی تعداد دانشگاه های مختلف و ارزیابی همه پایان نامه های ارائه شده به صورت همبستگی به کمیته ویژه ارسال می شود. و یکنواخت. روش.” رایسو

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به جزئیات پایان نامه اهمیتی نمی دهد، تصریح کرد: همه فعالیت ها با دقت و طی یک پروسه طولانی در دانشگاه انجام شده است. به عنوان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، هدف اصلی حمایت از دانشگاه علوم پزشکی است که فرهنگ سازی برای توسعه پایان نامه های مبتنی بر محصولات با برنامه ریزی مدون را ایجاد کرده است.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت افزود: در کمیته ابتدا اطلاعات استاد راهنما با توجه به فناوری موجود در کارنامه استاد بررسی می شود. این امر ارزش تجاری پایان نامه را ثابت می کند. نکته دوم تصویب شوراهای مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی با برگه امتیاز، نکته سوم میزان مشارکت خارجی است که از امتیاز بالایی نیز برخوردار است. مشتری چقدر از پروژه دریافت کرده است؟ هر چه میزان مشارکت بیشتر باشد، امتیاز نهایی نیز بالاتر خواهد بود.

به گفته وی، نتیجه بار وزارتخانه با نمره ای که دانشگاه می دهد، نمره نهایی پایان نامه است و به ازای هر عدد یک میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی تعلق می گیرد.