پسکوف: موضوع دسترسی آزاد به کالا در کالینینگراد حل نشده باقی مانده است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، علیرغم ادعای رسانه های روسی مبنی بر توافق روسیه و اتحادیه اروپا در خصوص حمل و نقل رایگان به منطقه کالینینگراد، سخنگوی دولت روسیه گفت که این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. هنوز حل نشده است

دیمیتری پسکوفوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران تایید کرد که این موضوع هنوز تمام نشده است. ما انتظار پیشرفت در این زمینه را داریم، اما نمی توان گفت که این موضوع در حال حاضر حل شده است.

چند ساعت پیش مطبوعات روسیهایزوستیابه گفته «منابع دولتی روسیه»، اتحادیه اروپا و روسیه بر سر انتقال رایگان کالا به منطقه کالینینگراد به توافق رسیده اند و اسناد این توافقنامه کاملاً حامی منافع مسکو است.

این روزنامه با استناد به منابع ارشد دولتی که نامی نبرده است، افزود: در اسناد این توافقنامه آمده است که امکان ایجاد محدودیت برای «حمل و نقل و جابجایی آزاد کالا در خاک روسیه» وجود ندارد. فدراسیون. به همین دلیل کالاهای وارد شده به این منطقه (کالینینگراد) در فهرست تحریم ها قرار نگرفته و در حال حاضر بحث انتقال کالا از طریق راه آهن و راه آهن در جریان است.

منطقه کالینینگراد بخش مشخصی از خاک روسیه است، اما بخشی از قلمرو و حاکمیت دولت روسیه است که در دریای بالتیک بین لهستان و لیتوانی واقع شده است. حذف این محدودیت ها کالینینگراد را به طور کامل از تهدید ناشی از اتحادیه اروپا دور می کند.

اتحادیه اروپا در اوایل آوریل ورود کامیون های ثبت شده در روسیه به کالینینگراد را ممنوع کرد، اما به کامیون های حامل کالا اجازه ورود به منطقه را داد. محدودیت‌ها و تهدیدهای فعلی علیه کالاهای روسی اعلام شده توسط لیتوانی در مورد حمل و نقل همه کالاهای توقیف شده توسط اتحادیه اروپا اعمال می‌شود.

در 18 ژوئن، راه آهن لیتوانی به منطقه کالینینگراد اطلاع داد که حمل و نقل و تحویل رایگان تعدادی از کالاهای تحریم شده توسط اتحادیه اروپا به این منطقه ممنوع است.