پزشکی قانونی ایران ترکیبی از فقه، حقوق و پزشکی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، عباس مسجدی در جلسه هیئت مدیره این سازمان که با حضور کاظم غریب آبادی وزیر امور بین الملل دادگستری برگزار شد، در خصوص بررسی امور بین الملل پزشکی گفت: مستندسازی با توجه به این موضوع و همچنین پیشرفت چشمگیر این سازمان در سال های اخیر، دنیا و حتی کشورهای پیشرفته به درمان پزشکی در ایران احترام می گذارند.

وی گفت: دیپلماسی پزشکی در حوزه سلامت زبانی قابل فهم و تاثیرگذار در دنیای امروز است و مهارت هایی در ساختار جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که از طریق دیپلماسی علمی و پزشکی با دنیا ارتباط برقرار کند.

وی افزود: وزارت بهداشت و پزشکی قانونی ایران حرفه ای است فتتی ما چیزهای زیادی برای دنیا داریم اما نه ماتاسا او در زمینه های علمی و پزشکی و همچنین در زمینه های اقتصادی و سیاسی گام های بلندی برداشت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان موضوعات مورد علاقه پزشکی ایران در دنیا، گفت: ما تنها کشوری هستیم که ترکیبی از فقه، حقوق و تحقیقات پزشکی قانونی و علاوه بر مراکز تحقیقاتی پزشکی قانونی داریم. مرکز مطالعات فقهی بعد فقهی ادارات سازمان پویا است.

وی با انعکاس پیشرفت های این سازمان در سال های اخیر گفت: در شرایط کنونی کشور فرصت تکیه بر مهارت ها و شایستگی ها وجود دارد، جوانان نخبه و متخصصان سازمان در تولید و درمان تجهیزات پزشکی. . تولید مواد لازم. ” از جمله تولید مواد و تجهیزات ژنتیکی هموژنایزر پارسال بود

مسجدی تصریح کرد: سازمان بهداشت و درمان کشور در زمینه تولید کالاها و تجهیزات ضروری با تمام توان برای دستیابی به اهداف تعیین شده از سوی استقلال و نیازهای سازمان و در سایر کشورها برای تامین کالا و تجهیزات در پنج کشور آینده ادامه می‌دهد. سال ها.

او تایید کرد در این رابطه وی گفت: پزشکی قانونی در ایران در منطقه از اعتبار بالایی برخوردار است.

حامد نیز در این جلسه حضور دارد نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور میانجیگری بین المللی انجمن پزشکی قانونی با ارائه گزارش فعالیت های میدانی بین المللی این سازمان گفت: طبابت ایران سه شاخه فقهی، حقوقی و پزشکی است. بین المللی همچنین در این زمینه به تبادلات علمی پرداختیم.

صحبت از استقلال این سازمان در سال 1372 و تأسیس جامعه پزشکی قانونی، الزامات خاصی در این زمینه است. بین المللی توضیح و اعلام: یکی از کارهای میدانی بین المللی پزشکی قانونی همایش سازمان پزشکی قانونی کشورهای اسلامی است که اولین مطالعه آن در سال 1383 در ایران برگزار شد.

مدیرکل روابط عمومی و امور میانجیگری بین المللی انجمن پزشکی قانونی کشور گفت: در نشست بعدی این همایش، اسناد تاسیس انجمن پزشکی قانونی کشورهای اسلامی امضا شد و فعالیت های آن گسترش یافت، اما متاسفانه در سال های اخیر با تحولاتی در دنیا و برخی کشورها رخ داده است. مانند اندمی کار کرونا کمی دردناک بود.

او کنفرانسی برای بررسی دنیای جرم و جنایت ترتیب داد که در آن 30 کشور شرکت کردند (2009)، کنفرانسی از رهبران پزشکی در 17 کشور (2017)، دومین کنفرانس رهبران پزشکی، عمل پزشکی که در آن 10 کشور شرکت کردند. (2017)، جلسات آموزشی همکاری منطقه ای با صلیب سرخ در چندین دوره با موضوعات متنوع، تورهای مسافرتی به برخی از کشورهای منطقه و بازدید از پزشکی قانونی در این کشورها از جمله بلاروس و انعقاد تفاهم نامه همکاری، بازدید از کارشناسان دیگر. . کشور به مراکز درمانی ایران و از بین المللی برای چندین سال.

نائیجی تاکید می کند که تحولاتی در برخی از کشورهای منطقه نیز در حال رخ دادن است اندمی کرونا بخشی از یک رویداد در منطقه است بین المللی تحت سازمان تابش – تشعشع در خود قرارداد آمده بود: با توجه به جایگاه مراقبت های پزشکی ایران در منطقه و توسعه چشمگیر آن، حرکت در این زمینه بین بین المللی و ما به شکل جدی تری به دنبال ایجاد و روابط با سایر کشورها خواهیم بود.

یادآور می شود، در این دیدار مجید تفرشی معاون مرکز حقوق بشر قوه قضائیه مسعود حضور داشت. قادی پاشا معاون پزشکی و آزمایشگاهی، رضا حاج منوچهری معاون توسعه و پشتیبانی مدیریت و دکتر امیرحسین مهدوی وزیر آموزش و پرورش هر دو در این نشست سخنرانی کردند.