پرتاب نفتکش افرامکس 2 به آب های خلیج فارس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)، کشتی ۱۱۳ هزار تنی افرامکس ۲ در روز چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۰۱ با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه انجام شد. و سردار هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) پس از آزمایشات مختلف برای دومین افرامکس تولید داخل. سامبو

این کشتی 250 متر طول، 44 متر عرض و 21 متر ارتفاع تا کارخانه کشتی سازی، وزنی معادل 21500 تن در مدت دو سال متعلق به شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) دارد و دارای موتور چرخان است.سواری با 21000 اسب بخار قدرت.

علی زارعی در مراسم افتتاح راه آهن افرامکس در بوشهر گفت: دو قرارداد جدید کشتی سازی برای مجتمع شمال ایران منعقد شده و دو قرارداد دیگر نیز در روزهای آینده منعقد خواهد شد که با امضای این تفاهم نامه ها برای ورود 6 کشتی است. توسط شرکت صدرا تاسیس شد..

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) این شرکت را حلقه‌ای در زنجیره صنایع دریایی دانست و افزود: باید در ساخت زنجیره تامین و ساخت تجهیزات صنعت دریا تلاش بیشتری کنیم و در آن مسیر حرکت کنیم. ، هم در جهت دستیابی به استانداردهای فنی جدید و هم شیوه های مدیریتی. آماده شدن برای این دو چیز مهم نیاز به تلاش دارد.

زارعی گفت: قطار افرامکس امروز با حمایت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) آزمایشات دریایی راه اندازی شد و نقطه عطفی بزرگ در کارنامه درخشان این قرارگاه و شرکت صدرا بود..

خاطرنشان می شود این کشتی دارای سه دیزل ژنراتور هر کدام به ظرفیت 900 کیلووات است و کشتی می تواند با 15 گره دریایی در 15 گره حرکت کند که شامل ناخدا، افسران کشتی، تکنسین ها و ملوانان می شود. دریا.