“پخت بزرگ بریتانیایی” – تأثیرگذارترین برنامه واقعیت در دهه گذشته


وقتی سری جدید Hulu رو میزارم یک دوجین نانوا اخیراً با یک حس فوق العاده دژاوو تحت تأثیر قرار گرفتم. Tamer Mowry-Howsley بازیگر کمیک بوک و سرآشپز مشهور Bill Yosess در یک مسابقه شیرین در رنگهای پاستلی تازه همراه با طرح چادر و لحظات سرگرم کننده با گروه نانوایان روبرو شدند. من تعجب کردم که آیا به نوعی با نسخه آمریکایی آن برخورد کرده ام شیرینی های بریتانیایی بزرگقبل از اینکه به خاطر بیاورید ، ABC به معنای واقعی کلمه در آنجا وجود دارد کوکی های عالی آمریکاییبه و بی بی سی بیش از حد واضح است پختن اسپین آف با مری بری در نقش اصلی بهترین سرآشپز خانه در انگلستانبه

شیرینی های بریتانیایی بزرگتأثیر بر روی Food TV آنقدر زیاد است که عملکرد جدید پخت Netflix مستعد معماری است ، پختن غیر ممکن است، دارای زاج – اندرو اسمیت – به عنوان میزبان و داور است. نادیا حسین ، چتنا ماکان و روبی تاندو تنها برخی از آنها هستند شیرینی های بریتانیایی بزرگ افراد برجسته ای که پس از گذراندن مدت زمان در چادر در جهان غذا شهرت یافته اند.

با این حال ، نه تنها مسابقات پخت الهام بخش بود شیرینی های بریتانیایی بزرگفرمول ، استعداد یا جو. مسابقه صنایع دستی NBC ایجاد، مسابقه دمیدن شیشه Netflix متورم، HBO حداکثر ظروف سفالی بزرگ، و حتی آخرین فصل های براوو باند طراحی و بهترین آشپز به وضوح از ضربه بین المللی خلاص شد. (دو مورد اخیر در فصل های اخیر ، زمانی که شرکت کنندگان از یکدیگر در سبک GBBS برای پشتوانه عوضی در سالهای اولیه نمایش حمایت می کنند ، تازگی نشان داده است.)

آیا آن را دوست دارید یا از آن متنفرید ، شیرینی های بریتانیایی بزرگ ممکن است تاثیرگذارترین برنامه واقعیت در دهه گذشته باشد. و هیچ گونه قضاوت یا جدل پیشرو ، ناامیدکننده جدید نمی تواند آن را از سریال دور کند.

یک نمایش پخت عالی بریتانیایی با یک فنجان چای
عکس: Netflix

شیرینی های بریتانیایی بزرگ اولین بار در انگلستان برگزار شد (Fr. شیرینی های بریتانیایی بزرگ) در سال 2010 و حدود پنج سال بعد در رادار Anglophiles آمریکایی در PBS ظاهر شد و در Prime Video پخش شد. حساسیت متمدنانه نمایش بلافاصله آن را از سایر مسابقات آشپزی متمایز کرد. همانطور که شش سال پیش نوشتم: “برخلاف بسیاری از نمایش ها در ژانر خود ، شیرینی های بریتانیایی بزرگ در آشپزخانه آشپز وحشتناک ترسناک اتفاق نمی افتد. به احتمال زیاد ، در یک چادر زیبا پر از وسایل آشپزخانه مدرن با رنگهای پاستلی ، در وسط یک باغ زرق و برق دار انگلیسی برگزار می شود … شرکت کنندگان در مسابقه نه تنها برای برنده شدن ، بلکه برای دوست پیدا کردن اینجا هستند … به جای چاقوی معمولی تیز که در واقعیت می بینیم -تلویزیون ، شرکت کنندگان برای یکدیگر ایستاده و هنگامی که همه چیز خراب می شود به هم می پیوندند. “

چیزی که در سال 2015 انقلابی به نظر می رسید این است که کسی می تواند مسابقه پختی را انجام دهد که از نظر ماهیت مهربان و اعتیادآور بود. زیرا زیبایی آرامش بخش آن تقریباً یک کلیشه در سال 2021 است. اولین تقلیدکنندگان موفقیت نمایش نسبتاً ارگانیک متولد شدند. Love Productions ، تیم پشت شیرینی های بزرگ انگلیسی ، آن را ادامه داد ظروف سفالی بزرگ و (پخش در ایالات متحده غیرممکن است !!!!) * زنبور عسل خیاطی بزرگبه به طور طبیعی ، نسخه های خارجی موفقیت آنها به زودی در سراسر جهان ظاهر شد. وقتی بی بی سی تمدید نکرد شیرینی های بریتانیایی بزرگ، این مجموعه منحصر به فرد کانال 4 / Netflix شد و بی بی سی آنچه را که امیدوار بود جانشین بزرگی باشد راه اندازی کرد ، بهترین سرآشپز خانه در انگلستان. (این…خوب در فصل 2 بسیار بهتر است ، اما بعید است نسخه اصلی باشد.)

مت در نمایشگاه نانوایی بریتانیایی دست یورگن را تکان می دهد
عکس: Netflix

با این حال ، به زودی ، شیرینی های بریتانیایی بزرگانرژی عمومی رفاه تقریباً در همه رقابت های واقعیت نفوذ کرد. Masterchef Junior به نظر می رسید جای اصلی را در caitgeist گرفته است. زنجیره غذایی هنوز با سرآشپزهای سرسخت یکدیگر روبرو است ، اما مسابقات تعطیلات و سرآشپزهای دوستانه مانند بابی فلای را شکست دهید سلطنت کرد در حال حاضر به سختی می توان واقعیت را مشاهده کرد -نشان داد و ندید شیرینی های بریتانیایی بزرگمهر در جایی در ترکیب. مسابقه کشیدن شاید ما را به کتابخانه ببرند ، اما به نظر می رسد ستاره های قوی با هم دوست هستند. ایجاد به معنای واقعی کلمه است شیرینی های بریتانیایی بزرگاما صنایع دستی بهترین قسمت جزیره عشق یا دایره می بینید که زیبایی های گنگ چگونه می شوند … دوستان؟ واقعیت حتی یک مسیر موانع را نشان می دهد کف گدازه است به همان اندازه که تصور آن اجازه می دهد سخت یا پست نیست.

ما ممکن است به عنوان یک فرهنگ مهربان شده باشیم ، اگرچه به عنوان فردی که در رسانه های اجتماعی زندگی می کند ، مطمئن نیستم که این درست باشد. آنچه مسلم نیست این است که شیرینی های بریتانیایی بزرگ تأثیر بسزایی در دیدگاه ما نسبت به دنیای واقعیت -تلویزیون داشته است. زمانی که ژانری با نگاه به زندگی شخصی افراد یا پاداش سخت ترین افراد ساخته شده بود ، اکنون تلویزیون واقعیت مملو از برنامه هایی است که انسانیت ما را تأیید می کند. ما منتظر بماند شرکت کنندگان در حال حاضر به یکدیگر کمک می کنند و می خواهند زمانی که دوربین ها از چرخیدن باز می مانند ، بازیکنان دوست شوند. طبیعتاً نمایشگاه در چادر است. می بینیم شیرینی های بریتانیایی بزرگ شعب به عنوان متخصص در زمینه خود.

این شیرینی های بریتانیایی بزرگنرمی همه جا روزی یک انحراف در تلویزیون واقعی بود و ثابت می کرد که این نمایش چقدر بازی را برای همیشه تغییر داده است. آن ، و تمام نیمکت های پاستلی لعنتی در چادرهای باز.

* به عنوان یک فاضلاب جدید ، من به ویژه از این تعجب می کنم!

تماشا کردن شیرینی های بریتانیایی بزرگ در نتفلیکس

دیدگاهتان را بنویسید