پتوهای سنگین به ترشح ملاتونین و بهبود خواب کمک می کند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از رفتار اخبار، با بررسی اثرات پتوهای سنگین، محققان دانشگاه اوپسالا سوئدی ها دریافتند که این پتوها تولید طبیعی را افزایش می دهند ملاتونین آنها تا 30 درصد به بدن کمک می کنند.

تحقیقات قبلی نشان می دهد که پتوهای سنگین می تواند به افرادی که از بی خوابی، اختلال بیش فعالی و غیره رنج می برند کمک کند. اوتیسمبی خوابی داشته باشید، کمک کنید

حالا یک محقق دانشگاه اوپسالا آنها شواهدی پیدا کردند که نشان می دهد از پتوهای سنگین استفاده می کنند ملاتونینهورمونی را که به خواب کمک می کند افزایش می دهد.

هورمون های مغز غده صنوبری ملاتونین علت

بدن به طور طبیعی تولید می کند ملاتونین پس از تاریک شدن هوا افزایش می یابد و به بدن سیگنال می دهد که زمان استراحت فرا رسیده است. این هورمون همچنین به هماهنگی ساعت بیولوژیکی 24 ساعته بدن کمک می کند و فرد شب ها به راحتی می خوابد.

حتی بدن ملاتونین این به طور طبیعی تولید می شود، اما افرادی که در به خواب رفتن و ماندن در خواب مشکل دارند، ممکن است قبل از رفتن به رختخواب از آن استفاده کنند. ملاتونین مکمل مصرف کنید

تحقیقات گذشته نشان می دهد که مکمل ها ملاتونین می تواند باعث مشکلاتی مانند میگرن، آسیب مغزی و غیره شود وزوز گوش ها را بکش

پتوی سنگین پتویی است که مواد سنگینی در پارچه آن دوخته شده است. مواد سنگین به کار رفته در این پتوها معمولا گلوله ها یا مهره های شیشه ای یا پلاستیکی است.

پتوهای سنگین در وزن های مختلف معمولاً از 2 تا 13 کیلوگرم موجود است. پتوی وزنی یک فرد باید بین 5 تا 12 درصد وزن بدن او باشد.

بسیاری از شرکت‌هایی که این پتوها را می‌فروشند ادعا می‌کنند که پتوهای سنگین هورمون‌های آرام‌بخش را افزایش می‌دهند اکسی توسین و هورمون های خواب آور مانند ملاتونینخواب را بهبود می بخشند. با این حال، هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعاها وجود نداشت. بنابراین، ما این مطالعه کوچک را انجام دادیم.

برای این مطالعه، محقق فهرست می کند ملاتونین، اکسی توسین SY کورتیزول در بزاق 26 مرد و زن پس از خوابیدن روی یک پتوی سبک یا یک پتوی سنگین معادل 12 درصد وزن بدن هر فرد اندازه گیری شد.

پس از مطالعه، محققان دریافتند که با استفاده از یک پتوی وزن دار، تمرکز ملاتونین شرکت کنندگان بزاق خود را حدود 30 درصد افزایش می دهند.

تیم تحقیقاتی هیچ تغییری در نرخ ندارند اکسی توسین یا کورتیزول بزاق شرکت کنندگان را گزارش نکرد. علاوه بر این، دانشمندان تغییرات در فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک شرکت کنندگان را اندازه گیری نکردند.

محققان بر این باورند که تحریک فشار عمیق با یک پتوی سنگین، برانگیختگی عاطفی را کاهش می‌دهد، به این معنی که احتمال بیدار شدن یا بیدار شدن در هنگام تلاش برای شروع یا حفظ خواب، کمتر است. این روند می تواند انگیزه ای برای تغییر سطح باشد ملاتونین این امر در این مطالعه مشاهده شد.